22.‒23. veebruaril saab Tallinnas Saku Suurhallis toimuval Simple Sessionil taas võistlemas näha 2011. aasta võitjat, maailmakuulsat ja planeedi üht edukaimat profirulatajat Ryan Shecklerit. Temaga koos lendab Ühendriikidest Eestisse võistlema ka tõusev täht ja kahekordne X-Gamesi võitja Ryan Decenzo, kes samuti 2011. aastal Tallinnas käis.

Ryan Sheckler ja Ryan Decenzo. Foto: Dan Busta/ Red Bull Content Pool

Ryan Sheckler ja Ryan Decenzo. Foto: Dan Busta/ Red Bull Content Pool

Jätkuvalt oma karjääri laineharjal püsiv Sheckler asub ka tänavusel Simple Sessionil võistlusesse ühe võidufavoriidina. Küll aga on sel aastal oodata iseäranis pingelist võistlust, sest Shecklerile astuvad tugevaimate konkurentidena vastu lisaks Red Bulli tiimikaaslasele Decenzole ka näiteks USA rulakuulsus Greg Lutzka, Kolumbia skeidiäss David Gonzalez, tõusev täht Micky Pappa Kanadast, Jaapani parim rulataja Ryo Sejiri.

Tänaseks 24-aastane Sheckler alustas profikarjääri juba 13-aastasena, tulles ekstreemspordi olümpiamängudeks peetava X-Gamesi kõigi aegade noorimaks võitjaks. Pärast seda oli noormehe tähelend kiire ning teda asus treenima koguni rulalegend Tony Hawk isiklikult. 2006. aastal liitus Sheckler Red Bulli maineka ekstreemsportlaste nimistuga ning kordas oma X-Gamesi võitu aastal 2008 ning 2010. Lisaks on tal kogunenud lugematu hulk meistritiitleid ja võite maailma mainekamatelt võistlustelt, teenides talle maailma edukaima rulataja tiitli.

Kolm hooaega MTVs jooksnud tõsielusarjaga „Life of Ryan” rahvusvaheliseks meediakuulsuseks kasvanud Sheckler veab oma rõivabrändi ja omanimelist heategevusfondi ning on lisaks näidelnud filmides ja figureerinud mitmetes Tony Hawki videomängudes. Esimest korda käis Sheckler Eestis juba aastal 2010, mil ta aga vigastuse tõttu võistlemast loobus. Aasta hiljem pidas rulataja aga siinsetele fännidele antud lubadust ning naasis juba tippvormis, tulles Simple Sessioni võitjaks.

Vancouverist pärit 27-aastase Ryan Decenzo tõus profikarjääri poole algas maineka Tampa Am võiduga 2008. aastal ning pärast seda on ta peatumatult tipu poole pürginud. Pühendumist saatis edu ning juba 2010. aastal sai noormehest Red Bulli profitiimi liige. 2011. aastal võidutses Decenzo Dew Touri etapil ja samal aastal võttis ta X- Gamesilt kulla ja hõbeda. 2012. aastal jätkas rulataja oma tähelendu ning võitis veel ühe X-Gamesi kulla, lisaks teise koha Euroopa ühel nimekamal rulavõistlusel Copenhagen Pro. 2013. aasta tõi talle esikoha Kia World Gamesilt ja Dew Touri pronksi.

Simple Sessioni võistlused toimuvad laupäeval ja pühapäeval, 22. ja 23. veebruaril: esimesel päeval kvalifikatsioonid ning teisel päeval finaalid. Pärast võistlusi, 24. veebruaril on Saku Suurhalli rajatav hiiglaslik ning vaid üheks korraks ehitatud võistluspark avatud kõikidele huvilistele.

Kogu võistlus on täismahus jälgitav Simple Sessioni toodetava HD-veebiülekande vahendusel võistluse kodulehel, finaale kannab üle ka RedBull.tv.

Vaata Red Bull Perspective’i videot Ryan Decenzo elust ja tegemistest: