Sel suvel, 3.–5. augustil leiab Rummu karjääris aset rahvusvaheline elektroonilist muusikat ja
kunstiprogrammi hõlmav festival, kus astuvad teiste seas üles karmi techno-käega DJ ja produtsent DVS1, plaadifirma L.I.E.S. boss Ron Morelli, briti techno-avangardist Regis, house-muusika hetke tippnimi Octo Octa, Legowelt jpt, sealhulgas mitmed DJd ja produtsendid Eestist, Venemaalt ja mujalt.

Rummu karjäär. Foto: Shutterstock

Rummu karjäär. Foto: Shutterstock

Moonland Festivali toimumiskohal Rummu karjääril on kanda nii lava kui ka peategelase roll,
millele toetub terve ürituse kontseptsioon ja slogan „mine kuu peale“, mis rõhutab vabaduse ja
sealse keskkonna omapära.

Lisaks korraldajatele Venemaalt, kelle hulka kuuluvad techno– ja house-muusika promootor ARMA17, Moskva klubimuusikapromootor, bränd ja plaadifirma System 108 ning interaktiivne meediaproduktsioonistuudio SILA SVETA, on rahvusvahelise seltskonnaga löönud käed Tallinna klubi HALL ning techno-muusikale keskendunud peosari MÜRK.

HALLi ühe eestvedaja Elena Natale sõnul on üheks oluliseks põhjuseks, miks festivali korraldamises kaasa lüüakse, võimalus välismaa publikule siinset skeenet tutvustada. Samuti astub festivalil üles palju Ida-Euroopa artiste, mis aitab sarnased, kuid samas erinevad kultuurid omavahel kokku tuua ning loob loodetavasti silla koostööks ka tulevikus. Moonland Festivali meeskonna arvates on festivali asukoht Rummu täna tunnistajaks ning mälestusmärgiks neile paljudele, kes rääkisid tõtt võimude kohta ja maksid selle eest kõrget hinda.

„Me usume, et täna, 2018. aastal, on sõnavabadus üks olulisemaid päevateemasid. Kaks kolmandikku maailma internetikasutajatest elab hetkel riikliku tsensuuri surve all ja me oleme päev päeva kõrval tunnistajateks sellele, kuidas valitsused suurendavad arenenud Lääne riikides oma võimu, et kindlustada tsensuuri ja piirata vabadust. Kellel on õigus otsustada, mida võib öelda? Kes valvab nende isehakanud valvurite üle? Moonland respekteerib ja austab kõigi häält rassist, soost, orientatsioonist, religioonist ja ka poliitilistest vaadetest sõltumata, sest me ei saa kunagi kokku, kui ei püüa üksteist mõista.”

Loe Moonland Festivali kohta lisa kodulehelt.