Rüüt kehastab Eestis taas esiplaanile kerkinud vaimustust pärimusmuusika vastu ning esindab autentset ja ehedat folki, mida on vürtsitatud laenudega erinevate žanrite helikeelest. „Kadakad” on rida kuuldepilte, muusikasse salvestatud ideid, impressioone, mis lummavad ja võluvad, olles samas ligipääsetavad ja mõistetavad.

Kooslus mängib hääle ja vaikusega ning tulemuseks on dünaamiline meistriteos. Vimkasid täis muusikas möllavad kratid ja kodukäijad, torm räsib kodukaskesid, küla lõõtsamehe mängu saatel käib vägev tants, jaanitulelt kõrvale hiilinu leiab sõnajalaõie. Regilaulu ja autoriloomingu sümbioos on loomulik ja sundimatu, album jutustab omaenda lugu – kord hoogsalt ja jõuliselt, siis jälle sosistades.

Rüüt on kelmikas ja lustlik, kasutades loodust, pilli ja inimest. Korduvate viisijuppide ja lauluridade tuttavlikkus viib tagasi sooja koju, paneb ühes hingama tuulega, uppuma pehmesse udusse, pöörama pilku valgusesse ja helidega kokku sulama. Emotsionaalne ja siiras muusika, millel on loitsuline ja maagiline element, suunab inimese vaatama iseendasse ja meenutama unustatut. „Kadakad” on julge, vahetu ja vahenditu katse näidata kõike, mis jääb silmale esmapilgul varjatuks.