Laupäeval, 4. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv üheksas alternatiivmuusikafestival Schilling kuulutas välja neli järgmist esinejat. Nendeks on nimekas Rootsi indie-popgrupp Simian Ghost, Eesti üks armastatumaid lauljaid ja laulukirjutajaid Vaiko Eplik oma ansambliga Eliit, meloodilist mürapoppi mängiv Mumrunner Soomest ja debüütalbumit tutvustav elektroonilise popi bänd Würffel Tallinnast.

Vaiko Eplik

Vaiko Eplik

Alates 2010. aastast Stockholmis tegutsev indie-popbänd Simian Ghost on andnud välja tervelt kolm paljukiidetud albumit. Nende mulluse plaadi „The Veil” rikkalikku kõla on muuhulgas võrreldud Beach Boysi ja Pink Floydiga. Bänd on esinenud mitmetel Suurbritannia festivalidel ja käinud seal ka pikemal tuuril, mille korraldas populaarne muusikaportaal The Line of Best Fit.

Vaiko Eplik on paarikümne aasta jooksul osalenud paljudes ansamblites, andnud välja 15 heliplaati, produtseerinud muusikat ka teistele ja kirjutanud paar tuhat laulu. Legendaarsed on Vaiko Epliku ja Eliidi improviseeritud kontserdid koos Jarek Kasari, Jaan Pehki, Raul Saaremetsa ja teistega. Schillingul kuuleb kindlasti paremikku Epliku massiivsest loomingust tema praeguse supergrupi rokkivas esituses.

Würffel alustas tegevust paar aastat tagasi ja on jõudnud tänaseks sillerdava edetabelipopi ja elektroonika piirimaile. Bändi kuuluvad multitalendist trummar Kaspar Kalluste, klahvpillimängija Tarvi Kull ning särav lauljanna Rosanna Lints. Trio debüütalbum „Beats & Bubbles” ilmus selle aasta märtsis.

Tamperes tegutsev kvartett Mumrunner ühendab endas valju ja mõrast alternatiivrokki, dream-popi õrnu meloodiaid ja ebamaiseid helimaastikke. Ühe singli ja EP avaldanud ansambel peaks panema kõrvu kikitama kindlasti need, kellele on meeldinud varane Boo Radleys või ka bändid nagu Hüsker Dü või Sugar.

Varasemalt on Schillingu eeskavasse kinnitatud üleilmselt tuntud elektroonilise popi duo Peaking Lights USAst, instrumentaalset transirokki mängiv Siinai Soomest, helget elektroonikat tegev sooloartist Polly Venemaalt ja andekas uus Eesti bänd Micucu, kes tegutseb kergema progeroki vallas.

Festivali ülejäänud esinejad on lubatud teatada maikuu lõpuks.

Hoia Schillingu uudistel silm peal festivali Facebooki lehe vahendusel.