Eelmisel nädalal Raadio 2-s alustanud Eesti ainus kinoteemaline raadiosaade „Kinovärgiga mandariin” pakub kuulajale värskeimaid muljeid kinosaalide pimedusest ja filmimaailma telgitagustest.

Filmi „Ameerika suvi” tegelased. Foto: Indrek Arula

Filmi „Ameerika suvi” tegelased. Foto: Indrek Arula

„Kinovärgiga mandariin” toob oma teises saates kuulajateni värske eesti filmi „Ameerika suvi” arvustuse. Kas tasub seda filmi vaatama minna või mitte? Sõltub, kas rohkem meeldis „Disko ja tuumasõda” või „Vasaku jala reede”. „Ameerika suve” lavastaja Rain Rannu ja peaosatäitja Einar Kuusega on teil võimalik lähemalt tutvuda eelmises saates, kui filmitegijad stuudios külas käisid.

Teise linateosena tuleb arutlusele Clint Eastwoodi lennuõnnetuse-film, kus peaosatäitja Tom Hanks mängib oma sarmikal tahan-meeldida-pensionäridele režiimil. Saates kuulete, kas Clint Eastwood, kes on läbi aastakümnete loonud väga kvaliteetseid filme, õigustab kõrgeid ootusi ka sel korral.

Selle nädala „Kinovärgiga mandariini” pettumuse rubriigist leiate maailmakuulsa Ridley Scotti poja Luke Scotti esimese täispika „Morgani”, mis lahkab tehisintellekti teemat. Banaalne õuduslugu annab stuudios värvikat ainest ka heliefektidega vürtsitatud kirjeldusele, milliste sündmuste tagajärjel „Morgani” stsenaarium saatejuhtide arvates valmis.

Viimasena on luubi all sotsiaaldraama „Suburra”, mis pärjati Itaalias hulga auhindadega ning mis kujutab Itaaliat kui sügavalt ussitanud riiki, kus poliitikud ja kirik töötavad koostöös maffiaga.

Stuudios on Emilie Toomela, Andrei Liimets, Ralf Sauter ja Maarja Hindoalla. Täpsemalt kuulete kõigest juba tulevas saates, mis on Raadio 2 eetris sel pühapäeval, 18. septembril kell 17.00.

„Kinovärgiga mandariini” lainele saad end sättida siin.