Sel reedel ja laupäeval toimuvate sündmustega saab Tartus taasavatuks Tartu Uue Teatri ja Genialistide klubi vahelisele alale jääv kultuuri- ja kogukonnahoov Uus Õu.

InBoili kontsert Uuel Õuel. Foto: Eva Liina Kliiman

InBoili kontsert Uuel Õuel. Foto: Eva Liina Kliiman

Uus Õu on kesklinna hoov, kus kohtuvad isiklik ja avalik ruum, kus ei ole kliente ega teenindajaid, korrapidajaid ega koristajaid, vaid ainult inimesed – sõbrad, naabrid, juhututtavad ja võõrad – kes võtavad Õue kui oma isiklikku jagatud tagahoovi. Uus Õu on omamoodi sotsiaalne eksperiment, et näha, kas ja kuidas selline jagatud rõõmu ja vastutusega linnaruum elama ja toimima hakkab.

Viiel päeval nädalas, teisipäevast laupäevani saab Uues Õues nautida mitmepalgelist programmi alates muusikast, luulest, loengutest, filmidest, päikesest ja väga eriilmelistest töötubadest kuni suvistel laupäevadel traditsiooniks saanud lastehommikute ja pannkookideni välja.

Sel reedel toimub Uuel Õuel TÜ VKA teatrikunsti 10. lennu eksperimentaal-retrospektiivne etendus „Lõpp-pauk!”, loetakse luulet, live-esinemise teevad Tartust pärit noor kitarrist Paul Neitsov ja dream-pop’i, soul’i ja psühhedeelsete mõjutustega džässi sugemeid kätkev Innersound. Laupäevane hommik on aga laste päralt, toimuvad töötoad, maalimine ning pannkoogitegu. Live-etteaste teeb Craig Sutton, paremini tuntud kui The Flamenco Thief – inglise kitarrist, kelle flamenkofenomenaalsus on tõstnud ta üheks UK tihemini tuuritavaks artistiks.

Uuel Õuel toimuval hoia silm peal nende Facebooki lehe vahendusel.