Homme, 6. oktoobril avatakse Kraamis (Ülase 12/Madara 22) Iraani päritolu multidistsiplinaarse kunstniku Sepideh Rahaa näitus „Marriage & Pleasure”.

Sepideh Rahaa. Foto: Kraam

Sepideh Rahaa. Foto: Kraam

Sepideh Rahaa esitab kunstiteostest koosneva installatsiooni, mis on üksteisega ühenduses nii vormi kui sisu poolest. Näitus tõstatab erinevaid probleeme, alates kunstniku lapsepõlvemälestustest ja suhetest emaga kuni teiste isiklike kogemusteni.

Rahaa õpib tundma oma kohaloleku tähendust erinevates ühiskondades, kus ta elas(b) (Iraan ja Soome) ja uurib elu, migratsiooni ja abielu kontseptsioone. „Pärast nende tööde tegemist sain kuidagi suure koorma kaelast ära. Hiljem tundsin, et saan teiste töödega edasi minna, kus iga töö ei pidanud tingimata minu lugu jutustama ja mul oli vabadus tegeleda juba teiste kontseptsioonidega.”

Sepideh Rahaa (Iraan) on multidistsiplinaarne kunstnik, kes elab Helsingis. Oma kunstipraktikas uurib Rahaa kontseptsioone nagu naiselikkus ja vastupanu, migratsioon ja isiksuse muutused, mis saavad osaks naistele igapäevases elus ja ühiskonnas. Ruumide loomine kunstilisteks kohtumisteks ja aruteludeks on osa tema praktikast.

Näitus jääb avatuks 3. novembrini.

Lisainfot leiad siit.