Septembrikuu Mutant Disco laotab end Kanala kahes ruumis lahti taaskord 19. septembril ning selle puhul on Mutandi kolmikud (Rhythm Doctor, Saaremets ja Siim Nestor) külla palunud tegelased, kes pole pikalt meie randade lavadel meelt lahutanud – Õismäel sirgunud Maria Minerva ja helsinglase Lil’ Tony.

Maria Minerva

Maria Minerva

Maria Minerva andis kevadel välja järjekorras neljanda kauamängiva, futuristliku diskopommi „Histrionic”. Kriitikud on avaldanud kahtlust, et tegu võib olla noore daami seni parima teosega ning analüütikud on märganud, et Minerva kuulajateringiga on nüüd liitunud ka inimesed, kes seni tema peidetud biitidesse ja hiilivasse laulmisstiili umbusklikult suhtusid. Mutandil teeb Minerva DJ-set’i.

Lil’ Tony nime taha peitub aga Helsingi öö- ja muusikaelu üks keskseid tegelasi, soomlane Toni Rantanen, kes oli kümnekonna aasta eest Tallinna klubides rohkem resident kui külaline. Ta on olnud pardal kõigi Helsingi peamiste ööklubide käivitamisel ja töös hoidmisel – millisele klubimuusikahundile poleks tuttavad sellised vanad head peopaigad nagu Kerma, Soda, Rose Garden, Redrum, ja nüüd Kuudes Linja? Nõu ja jõuga on Lil’ Tony kaasa löönud ka tihedalt eestlastest muusikaturiste täis festivalil Flow.

Lil’ Tony DJ-käekirjas on endiselt olulisel kohal klassikaline ja oivaline deep house ja tekno. Mees kuulus ka omaaegsesse Nu Spirit Helsinki kampa ja on valmistanud muusikat artistinime Future Beat Investigators all, viimasel ajal aga lihtsalt Lil’ Tonyna.

Peo event Facebookis.