Viiskümmend aastat pärast Black Sabbathi loomist pole nendelt neljalt Birminghami poisilt tulnud inspiratsioon raskemuusika valdkonnas ikka veel otsa saanud vaatamata sellele, et Sleepi kahekümnendal aprillil ilmunud uus album „The Sciences” seda kullakaevandust aplalt tühjendab.

Plaadi puhul on tegemist Nikola Tesla maavärinamasina musikaalse ekvivalendiga, kuna albumil leiduv helisein oleks justkui mõeldud kõlareid ning neid majutavaid hooneid hävitama. Sellised stoner metal’i gigandid nagu Sleep ei saa endale muidugi vähemat lubadagi ning pärast artisti Sunn O))) meenutavat lühikest (oksüümoron missugune) avapala heidab grupp ennast taolisesse transsi tekitavasse hevimülkasse, et kuulaja ei suuda sellest enne plaadi lõppu väljuda. Ning miks ta peakski.

Seekord on bänd läinud oma lähenemisel veidi konservatiivsemat teed kui eelmise albumi ühe, ent tunnipikkuse lauluga, ning keskmine pala kestab siin igati seeditavalt kümne minuti kanti. Siiski on albumi parim üllitis „Antarcticans Thawed” kaunis näide kõigest, mis on Sleepi ning stoner metal’i puhul meeldiv: liustikuline tempo, haukuvalt psühhedeelsed vokaalid ja täiesti vastupandamatult kaasahaarav hevi pillitöö, kus kõik kolm instrumenti materdavad kuulajat täielikus titanomahhialikus kaoses. Ent kõigest sellest hoolimata on tegemist niivõrd lihtsalt ligipääsetava albumiga, mille igaüks võiks oma plaadimängijas vähemalt korra käima panna.