15. Sleepwalkersi festivali avab 18. novembril legendaarse Ungari režissööri Béla Tarri asutatud filmikooli film.factory mängufilm „Lost In Bosnia”, mis on 11 lühifilmist koosnev kogumik. Filmid on film.factory esimesed teosed, mis avavad filmiloomise protsessi ilu ja valu ning vaatavad tagasi kooli esimesele lennule.

„Lost In Bosnia”

„Lost In Bosnia”

„Film „Lost In Bosnia” sobib ideaalselt 15. Sleepwalkersi festivali avama. Me oleme alati hinnanud kino ja lühifilmide kunsti ning see film tunnustab geniaalset tudengitööd. Olen siiralt rõõmus, et saame tuua ekraanile ühe aina enam tunnustust pälviva filmikooli töö,” kommenteeris valikut Sleepwalkersi programmijuht Laurene Boyce.

Film on eksperiment, mis viiakse läbi filmikoolis tegutsevate inimeste keskel. Nagu ka kool, innustab katse filmitegijaid oma lugusid rääkima. Väikese salvestusseadmega jäädvustatakse õppurite lood filmitegemise protsessidest.

Hetkel õpib film.factorys 24 noort filmitegijat üle maailma. Lektorite ja mentorite seas on prominentseid filmiteoreetikuid, filmiloolasi, kriitikuid, režissööre ja filmikunstnikke. Näiteks jagavad oma teadmisi Fridrik Thor Fridriksson, Gus Van Sant, Carlos Reygadas, Apichatpong Wheersethakul, Brothers Quay, Pedro Costa, Guy Maddin, Tilda Swinton, Cristian Mungiu, Jean-Michel Frodon, Jonathan Romney, Jonathan Rosenbaum ja paljud teised.

Pimedate Ööde Filmifestivali alafestival Sleepwalkers toimub 18.–22. novembril Balti Filmi- ja Meediakoolis. Festivalil linastuvad Euroopa filmifestivalidel auhinnatud filmid ning viimase kolme aasta tunnustatumad Euroopa Filmiakadeemia lühifilmid. Ka sel aastal valitakse parimad filmid järgmistes kategooriates: parim rahvusvaheline lühifilm, parim tudengifilm, parim baltimeremaade lühifilm ja parim Eesti lühifilm.

Lõplik festivaliprogramm avalikustatakse oktoobri lõpus. Lisainfo siin.

Rohkem infot avafilmi kohta vaata www.filmfactory.ba.