Paar nädalat tagasi jõudis rahvusvahelisse meediasse uudis sellest, kuidas Tšetšeenias on geimehed langenud sagenenud rünnakute, piinamise ja kinnipidamise ohvriks. Sel põhjusel kutsub Eesti LGBT Ühing homme kogunema Vene saatkonna ette Tallinnas, et väljendada solidaarsust geikogukonnaga Tšetšeenias.

Amsterdamis kogunesid 19. aprillil tuhanded inimesed, et protestida Tšetšeenias toimuva vastu. Foto: @amsterdampride / Twitter

Amsterdamis kogunesid 19. aprillil tuhanded inimesed, et protestida Tšetšeenias toimuva vastu. Foto: @amsterdampride / Twitter

Vene ajalehes Novaya Gazeta ilmunud artiki põhjal on geidevastane kampaania Venemaa haldusüksuses kaasa toonud vähemalt saja inimese kinnipidamise, kolme inimese surma ning osasid piinatakse väidetavalt salajastes vanglates, vahendab Independent. Tsiviilõiguste organisatsioon Human Rights Watch on nendeni jõudnud lugude põhjal ning usaldusväärsetele allikatele toetudes kinnitanud, et antud väited vastavad tõele, kirjutab The Economist.

Tšetšeenia liidri Ramzan Kadyrovi eestkõneleja Alvi Karimov lükkas selle väite ümber, põhinedes uskumusele, et Tšetšeenias pole geisid: „Sa ei saa kinni pidada ja taga kiusata kedagi, keda vabariigis ei eksisteeri,” sõnas Karimov Interfaxile.

European Region of the International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association on alustanud toetuskampaaniat, millega saab panustada Tšetšeenias koha peal ohvreid abistavate inimeste tegevusse.

Inimõiguste liikumised ja organisatsioonid All Out, Amnesty International ja Avaaz on loonud petitsiooni, survestamaks valitsust tagakiusamist lõpetama ning lisaks on võimalik jagada infot koha peal toimuva kohta. Täpsemat informatsiooni, kuidas geikogukonda abistada, leiab siit.

Tallinna solidaarsusaktsiooni Facebooki ürituse leiad siit.