Soome alternatiivrokitäht, Fullsteam Recordsi tiiva all õilmitsev Lapko tuuritab Baltikumis ja esineb juba sel neljapäeval, 3. aprillil Tartus Genialistide klubis.

Lapko. Foto: Jussi Sallinen

Lapko. Foto: Jussi Sallinen

Soome üks enamhinnatud novaatorlikke rokkbände Lapko on soojendanud Eestis Saku Suurhalli laval Marilyn Mansonit, astunud üles Rabarockil ning on taas üle aegade Eestis. Nende albumid „Scandal” ja „Young Desire” on müünud Soome plaadimüügiedetabeli tippkolmikusse ja juba teise albumiga „Scandal” (2006) saavutati hinnatud bändi staatus nii Euroopas kui ka USA-s. Rabarocki kauaaegne korraldaja Kristo Rajasaare on tunnustavalt öelnud: „Lapko on löönud läbi muusikaga, mitte PR-mulliga. Melanhoolne ja raju nagu Placebo, kelles Tooli sügavus ja power, endast kõikeandev energiline trio, üks paremaid üle lahe live-bände, keda sealsetel festaritel nähtud.”

Külalisena astuvad Genialistide Klubis neljapäeval üles Arles Kangus & Udu. Lapko näol on tegu ühe Arlese kauaagse Soome lemmikbändiga, kes juba 10 aastat tema plaadimasinas keerelnud. Arlese ja Udu muusika ühendab endas sajandivanused laulutekstid ning tänapäevase indie-roki, luues oma maailma, helikeele ja tunnetuse, mis on köitev kontserdi esimestest nootidest viimaseni.

Tartu kontserdi teeb Lapko ja ta fännide jaoks eriliseks see, et esimest korda esinetakse neljakesi. Nimelt on just Tartus esimene kontsert, kus saab laval näha bändi neljaliimelisena ja tutvustatakse bändi uut liiget Jussi Matikainenit.

Bändi asutajaliige Ville Malja kommenteerib bändi kontseptsiooni nii: „Lapko tahab olla bänd kui dinosaurus, mis on koos paarisaja pühendunud fänniga kuskile keldrisse luku taha pandud. Me ei ole kõige uuem bänd, aga me usume, et meie jaoks oluline kõrge kvaliteet ei lähe kunagi moest. Kui fotograaf, graafiline disainer, helitehnik ja muusikaline multitalent oma ideed kokku panevad, siis sünnib paratamatult midagi huvitavat ja ainulaadset.”

Seekord on Lapko-nimeline dinosaurus omal viisil tõesti fännidega „ühte ruumi suletud”, nimelt tuleb Lapko Tartusse terve suure bussitäie fännidega. Acid Baltic Cruise on neljapäevane iga fänni unistustetuur Baltikumis, mille raames antakse ainult kolm kontserti Tartus, Riias ja Liepajas. Tuuri korraldaja Foto Järvinen kommenteerib Tartu kui esinemispaiga valikut nii: „Tartu ja Genialistide Klubi on minu jaoks loogiline esinemiskoht. Lapko kontsert-tuur on minu jaoks juba kümnes kord Genis esinemist korraldada. Tartu on elav ja elus linn ja Gen lihtsalt väga chill esinemiskoht. Ma olen siia alati toonud just huvitavaid esinejaid, olgu tegemist hevi, folgi või lihtsalt mehega, kes teeb muusikat kahemehesae ja flöödiga. Me tuleme alati hea seltskonnaga ja loodame kohtuda kohalike päris ja elus inimeste ja muusikasõpradega.”

Bändi leht Facebookis.