Kinos Sõprus on 7.-9. juunil ekraan „vana” hea Eesti anima päralt. Kolme päeva jooksul vallutavad kinoekraani kõige legendaarsemad ja ehedamad kodumaised tegelased ning nende loojad – seansside eel tutvustavad filme animameistrid ja filmidest tuttavad tegelased. Selleks, et parajas koguses animaelamusi korraga kätte saada, on filmid kokku sobitatud 30 – 60-minutilisteks seanssideks.

7. juuni õhtul võib alustuseks seista silmitsi oma lapsepõlve hirmudega: kinosaalis näeb animaõudusi „Põhja konn”, „Põrgu”, „Suur Tõll” ning „Sõda”. Õudustäratava seansi juhatab sisse animarežissöör Riho Unt.

Kaader Priit Pärna animatsioonist „Aeg maha”.

Kaader Priit Pärna animatsioonist „Aeg maha”.

8. juunil algab aga legendaarse animameistri Priit Pärna rõõmsate teostega. „…ja teeb trikke”, „Aeg maha” ja „Harjutusi iseseisvaks eluks” – kõik rahvusvaheliselt auhinnatud lood, mis sobivad vaatamiseks suurtele ja väikesetele kinohuvilistele. Teoste eel kõneleb muusikast ja animast kolme filmi helilooja Olav Ehala. Päeva jätkab tõeline klassika: „Kunksmoor” ning „Kunksmoor ja kapten Trumm” ja läbi aegade populaarseimad animateoseid Eestis – „Naksitrallid”.

9. juuni hommikul saab suurelt ekraanilt nautida lustakaid filme „Klaabu”, „Klaabu kosmoses” ning „Klaabu, Nipi ja Tige kala”. Animafilmide programmi lõpetab pühapäeval Priit Pärna animaklassika: „Eine murul”, „Kas maakera on ümmargune”, „Kolmnurk” ja „Kilplased”. Viimase režissööriks on Rein Raamat ning joonistuste autoriks Priit Pärn, kes juhatab seansi isiklikult sisse.

Kõik filmid linastuvad 35-mm filmilindilt.

Animaprogrammi treiler:

Lisainfot ja täpset kava vaata Sõpruse kodulehelt.