Ühes vanas hoones, mis on avalikkusele suurema osa ajast suletud, avaneb 10. detsembril maailm, mille nimeks on ISOLA. See on lume ja betoonitolmuga kaetud „maiste naudingute aed”, unistus ideaalsest peost.

Abdulla Rashim. Foto: press

Abdulla Rashim. Foto: press

ISOLA hakkab end ilmutama vaid mõnel korral aastas ning esimesel üritusel tuleb muusikalist teekonda juhtima rootsi produtsent ja plaadifirma Northern Electronics asutaja Abdulla Rashim – tumemusta techno-kuue kandja, kelle muusikalisi pinnavorme kujundab ambient’i ja noise’i erosioon.

Muusikavalikut kureerib kohalik techno-muusika üritustesari MÜRK, mis pakub välisartistile tuge omade DJde poolt, kelleks on MRDS, Denis Punch, Artur Lääts ja Mihkel Maripuu.

Pidu ei esinda ainult muusikat, vaid lisab oma ampluaasse ka kunsti ja moe. 10. detsembri üritusel näeb Itaalia moebrändi MARIOS loomingut. Tegemist on innovatiivse unisex brändiga, mis keskendub erilistele kangastele ja lõigetele ning loob sümbioosi moe, kunsti ja fotograafia vahel. Tallinnas toob MARIOS publiku ette moe-performance’i, mille käigus sünnib ISOLA jaoks ainulaadne moelooming. Ürituse kunstilist poolt koordineerivad NOAR ja Meelis Tammemägi.

ISOLA eel on käima lükatud ka geriljaraadio IsolaFM, mis teeb sissejuhatuse kõlama hakkavatele helidele. Ürituse täpne asukoht selgub 9. detsembril kell 16 ISOLA kanalites.

Sisene ringi.