Täna, 22. septembri õhtul toimub Sveta Baaris kolmas Eggbeateri nimeline pidu, mille seekordseks peaesinejaks on müstiline saksa duo Annanan.

Annanan. Foto: press

Annanan. Foto: press

Annanani peetakse veidra house’i etaloniks, kellele meeldib katsetada uute helide ja vanade masinatega. On liikunud isegi kuulujutte, et projekti on kokku pannud erinevad surnud ja poolsurnud techno-veteranid. Selgus siiski, et tegemist on päris elavate ja hingavate artistidega, kes kannavad nime Anne ja Tom ning kes olid nõus Müürilehele pisut saladusloori kergitama.

Kuigi muusika on neid kaht alati ümbritsenud, pole selleks alati olnud just klubidesse mõeldud looming. Tom õppis juba noorena klaverit mängima, kuid inspiratsiooni on ta leidnud nii hiphopist kui psühhrokist, nimetades eeskujudena Wu-Tang Clani, Run-D.M.C.d, Beastie Boysi ja Pink Floydi. Elektroonilise muusika vaimustus hakkas temas kasvama aga tänu klubides käimisele. Anne’i minevikust ujub aga välja, et ta on õppinud nii, üllatus-üllatus, akordionit kui laulnud gospelkooris, mistõttu meeldib talle hingestatud džäss ja blues, kuid tema süda kuulub ka popile, hiphopile ja teistele žanritele.

Põhjuseks, miks duo oma identiteeti varjama kipub, on võimalus jätta oma minevik maha ning anda endale rohkem võimalusi oma alter ego loomisel, ütleb Tom. „Sa võid olla see, kes sa tahad, ilma et sind mingitesse kastidesse lahterdatakse. Me tahame muutuda, teha imelikku muusikat ja saada lahti sellest „üks identiteet igavesti” sildist,” lisab Anne lõpetuseks.

Liitu üritusega Facebookis siin.