Sveta Baar peab sel nädalavahetusel korraga nii neljandat kui mullu koroonaviiruse tõttu ära jäänud kolmandat sünnipäeva. Kolm päeva kestvad pidustused algavad täna, 27. augustil ning vältavad 29. augusti hilisõhtuni.

Pidu Svetas. Foto: press

Sveta Baari sünnipäev algab pisut teistmoodi reiviga Rave Juice, kus back-to-back’i mängivad DJd satuvad koos puldi taha esmakordselt. Ühe kooslusena astuvad üles Jackson Bailey (alias Tapes) ja Kersten Kõrge, kelle sümbioosis saab kuulda jungle’i erikava.

„Sveta esimesel sünnipäeval oli meie tegevuskavas sama formaat,” meenutab Sveta Baari üks omanikke Madleen Teetsov-Faulkner. „Teadmatus, kuhu muusikaline rännak võib viia, tekitab põnevust ja elevust nii publikus kui ka mängijates endis.”

Laupäev on Svetas aga elava muusika päev. Esimesena mahutatakse lavale korraga kaks müraroki bändi ehk Shelton San ja Zahir, kes mängivad lugusid kordamööda teineteise vastu. „Heliline tennisemäng, surmani,” kirjeldab üritust Sveta kaasomanik Luke Teetsov-Faulkner. 

Lisaks mürarokile on laupäeval kavas psühhedeelset muusikat viljelev Dreamkrusher Eestist ning Akli Leedust, kelle kõlas on esikohal post-punk ja industriaalmuusika.

Sveta Baari sünnipäeva viimasel päeval toimub esmakordselt Eestis drag brunch, mis on mujal maailmas üha enam populaarsust koguv päevane pidu. „Sveta Hot Dogz and Dragz” toob pühapäeval, 29. augustil kell 15 kokku kväärpidudelt tuntud kohalikud drag-esinejad Helgi Saldo, Chloé LaGucci, Vilita ja Nordica.

Drag brunch pakub Sveta hot dog’ide ja kokteilide kõrvale muusikat, tantsu, mänge ja palju muud,” sõnab drag brunch’i korraldaja, koreograaf-lavastaja Rene Köster.

Sveta Baar alustas tegevust 2017. aastal Depoo hoones Balti Jaama alal ning on aastate jooksul korraldanud arvukalt kontserte, pidusid, teatriõhtuid, festivale ja palju muud. 2020. aastal pälvis Sveta Baar Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadel „Aasta klubi / kontserdimaja” tiitli.

Üritus Facebookis