Sveta Halloweeni-peol astub üles New Yorgi artist Baltra

Halloween langeb sel aastal küll töönädalasse, aga see ei tähenda, et pidu pidamata jääks. Balti jaamas asuv Sveta Baar tähistab kõrvitsapüha juba sel reedel, 27. novembril koos värske house-muusika nime Baltraga.


Halloween langeb sel aastal küll töönädalasse, aga see ei tähenda, et pidu pidamata jääks. Balti jaamas asuv Sveta Baar tähistab kõrvitsapüha juba sel reedel, 27. novembril koos värske house-muusika nime Baltraga.

Baltra. Foto: press

Baltra. Foto: press

Philadelphiast pärit ja New Yorgis resideeriv Baltra on artist, kelle tähelend on alles alanud. Tema kõlapilt on loomult tahumatu, ebamaine ja robustne, ent samas emotsionaalse tunnetusega house.

Ta lood avanevad järk-järgult läbi eripäraste trummirütmide, mõtlike meloodiate ja spoken word vokaalide. Kombinatsioonid ja tulemused on kummituslikud, maagilised, kohati kurvad ja alati higist tilkudes tantsima panevad.

Baltra eel ja järel astuvad DJ-settidega üles Raul Saaremets, Johann 3000 ja Köster.

Üritus Facebookis.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Kolmandat korda toimuva Üle Heli festivali teemaks on  „Heli ja ruum”
Ninos Du Brasil. Foto: Marco Rapisarda
Ninos Du Brasil.
,
3 min

Kolmandat korda toimuva Üle Heli festivali teemaks on „Heli ja ruum”

Üle Heli festival tuleb kolmandat korda. Nii on Tallinnas 26.–29. oktoobrini taas võimalus kohtuda heliüleste tasanditega. Kavas on muusikat nüüdisklassikast klubielektroonikani ning üles astuvad Ninos du Brasil, Jimi Tenor, Algorütmid, Benoit And The Mangelbrots jpt.
Uus eesti biit: Luurel Varas
Luurel Varas. Foto: Greete Okas
Luurel Varas.

Uus eesti biit: Luurel Varas

Eesti muusika Robin Hood paneb tükikaupa pihta helisid, segab need oma biitide, mustrite ja meloodiatega, annab need vaestele ja rikastele ning sunnib kassettmaki tolmust puhtaks pühkima.
Beats From The Vault ja „Unistajad” esitlevad: Les Enfants Terribles
Podruga. Foto: Eiko Lainjärv
Podruga.
1 min

Beats From The Vault ja „Unistajad” esitlevad: Les Enfants Terribles

Laupäeval, 28. oktoobril leiab Tallinnas teatris NO99 aset sündmus, kus kriipiv muusikaline etendus „Unistajad” läheb sujuvalt edasi peoks teatri esimesel korrusel. Lisaks tumeda maitsega DJdele annavad kontserdi festivalil Body Machine Body esinenud läti duo Podruga ning…
Müürileht