Neljapäeval, 23. oktoobril astub Tartus Genialistide Klubis üles tumeda stoner rock’i bänd Get Your Gun Taanist, keda soojendab instrumentaalset postrokki viljelev Tartu punt Crystal Cloisters.

Get Your Gun. Pressifoto

Get Your Gun. Pressifoto

Vennaste Andreas ja Simon Westmarki ning Søren Nørgaardi vedamisel tegutseva kollektiivi muusikast võib leida nii suurlinlikku võõrandumist kui tühermaaängi ning mõjutusi kantrist, surfirokist ja postpungist.

Crystal Cloisters on 2010. aastal loodud bänd, mille põhisuunaks on instrumentaalne muusika. Grupi käekirja on mõjutanud erinevad stiilid ja nii on kujunenud välja helipilt, kus sulavad kokku rokk, metal, džäss ja noise.

Oma kodumaal tänaseks suurte tulevikulootuste ning hinnatuimate live-bändide nimistus figureeriv Get Your Gun esines Eestis esmakordselt 2012. aasta Tallinn Music Weeki raames, kust sai pärast positiivset tagasisidet ja esmaseid sõlmitud kontakte alguse ka nende tee festivalilavadele üle ilma.

Sel aastal on Get Your Gun esinenud sellistel esimese kategooria festivalidel nagu Roskilde ja SPOT Festival. Tegemist on live’is superhea bändiga, kel on kasvav fännibaas ka Eestis. Nagu Get Your Gun ise on öelnud: „Oleme jätkuvalt underground-bänd, aga ma oletan, et meid on märgatud meie maruliste ülesastumiste tõttu.”