5.–8. juunini haarab Tallinna enda alla mõnusalt sumisev kodaravura, sest juba kolmandat korda leiavad aset rattarahva suvised pidustused ehk Tallinn Bicycle Week. Sel korral on festivali staabiks Telliskivi Loomelinnak.

Tallinn Bicycle Weeki rattapiknik 2013. Foto: Liisa Põder

Tallinn Bicycle Weeki rattapiknik 2013. Foto: Liisa Põder

Festival ülistab jalgratast kui mõtteid ja tegusid inspireerivat nähtust kõigis selle eri vormides, pakkudes praegustele ning tulevastele jalgratturitele võimalust kokku tulla ja paar päeva koos hästi aega veeta: imetleda ägedaid rattaid, leida mõttekaaslasi ja sõpru, saada osa siinsest üha mitmekesisemaks muutuvast jalgrattakultuurist ning arutleda rattaga linnas liiklemise edendamise võimaluste üle Tallinnas ja Eestis.

Tallinn Bicycle Week on pikk nädalavahetus täis mitmesuguseid rattaüritusi, mille seast leiab põnevat igas vanuses velosõber: praktiliste töötubade, lõbusate võistluste ja laadaga rattapäev Velotiks, kontsert-pidu koos Goldsprintsi rattapuki-võidusõiduga, rattateemaline loeng seminar, päikseline rattapiknik ja loomulikult suur öine Tour d’ÖÖ ühissõit, mille jooksul kulgetakse vaatemängulise rattatuledes kolonnina läbi linna. Enamik tegevusi leiavad sel aastal aset Telliskivi Loomelinnakus, kus avab festivali ajaks uksed mitu uut paika.

„Eestis nähakse jalgratast jätkuvalt eelkõige vaba aja veetmise viisi kui liiklusvahendina, ehkki rattad on ka Eesti linnapildis muutumas üha populaarsemaks. Lähiaastad on näidanud olulist ja rõõmustavat edasiminekut inimeste ja ka linna suhtumises rattaga liiklemisse, ent siiki on rattaga Tallinnas liiklemise hõlbustamiseks veel üksjagu ära teha,” sõnasid Tallinn Bicycle Weeki tegijad. „Meie viis seda hoogustada on inspireerida inimesi läbi positiivsete ja lahedate sündmuste igal võimalusel rattasadulasse hüppama. Nii, rattur ratturi haaval, püüame siinset liikluskultuuri rattasõbralikumaks häälestada, kuni rattaga ringiuitamisest saab Tallinna linnaliikluses igapäevane ja turvaline nähtus.”

2011. aastal loodud Tallinn Bicycle Week toimub sel aastal kolmandat korda. Festivali korraldava ning aastaringselt rattateemadel kaasa rääkiva rattaentusiastide rühmituse eestvedamisel on nelja aasta vältel toimunud lisaks ligi kakskümmend Tour d’ÖÖ nime alla koondunud öösõitu, kontserte, pidusid, võistlusi ja muid häppeninge (aktsioon Tipp d’Und), mis on ürituste ümber kasvatanud üha arvukama ning juba tuhandetesse ulatuva linnaratturite kogukonna, kelle huvide eest seisab alates märtsist Tallinn Bicycle Weeki tegijate algatusel loodud MTÜ Eesti Linnaratturite Liit.

Tallinn Bicycle Week Facebookis.