25. märtsil algaval Tallinn Music Weekil saab muusikaga kõrvuti kogeda kunsti. Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) ja Tallinn Music Weeki koostöös lisandub festivaliprogrammi rida spetsiaalseid üritusi, et avada kohalikud kunstipinnad muusikapublikule ning luua uusi võimalusi sünergiaks kaasaegse kunsti ja muusika vahel.

Sophie Jungi näitus Temnikova & Kasela galeriis. Foto: Zuzu Izmailova

Sophie Jungi näitus Temnikova & Kasela galeriis. Foto: Zuzu Izmailova

Üle 200 kohalikku ja rahvusvahelist esinejat koondava kontsertkavaga ning mahuka alamfestivalide programmiga Tallinn Music Weeki uueks osaks on tänavu arenduskeskuse korraldatav kunstiprogramm „TMW Kunst”. Eriprogrammi raames esitletakse pikendatud avamisaegadega galeriiõhtut Tallinna Teisipäev, toimub kunstifilmi „Muuseumitunnid” erilinastus Tallinna Kunstihoones ning TMW programmi „Jutud” lisanduvad kunstiteemad ja –tegijad.

Teisipäeval, 24. märtsil aset leidval Tallinna Teisipäeval osaleb 6 galeriipinda: EKA galerii, Rundumi projektiruum, Tam galerii, Temnikova & Kasela galerii, Vaal galerii ja uus galeriiprojekt Fahle galerii. Noori kunstnikke tutvustavad EKA galerii ja Rundumi projektiruum, kus esitlevad oma teoseid vastavalt Helena Keskküla ja Art Nõukas ning Mari-Leen Kiipli, Art Nõukas, Kristin Reiman ja Tarvo Hanno Varres. Kaasaegse kunsti suurkuju Laurentsiuse uusimate teoste näitus on avatud Vaal galeriis ning popkunsti ja 60ndate hõngu saab kogeda Tam galeriis Malle Leisi maalide keskel ning Fahle galeriis Jaan Klõšeiko fotonäitusel. Üritusele annab rahvusvahelise mõõtme Temnikova & Kasela galeriis eksponeeritud Sophie Jungi näitus „New Waiting”, mis tipneb Tallinna Teisipäeval ka kunstniku performatiivse etteastega. Lisaks galeriide pikendatud lahtiolekuaegadele toimuvad teisipäeval TMW raames kunstnikuvestlused, tuurid ja erinevad muusikalised üllatusetteasted.

Kolmapäeval, 25. märtsil leiab Tallinna Kunstihoones aset spetsiaalne filmilinastus, mille käigus tuleb esitlemisele Jem Coheni kirjutatud ja lavastatud film „Muuseumitunnid”. Teose tegevuspaigaks olev Viini Kunstiajaloo Muuseum ja seal hargnevad sündmused andsid inspiratsiooni korraldada filmi esimene linastus Eestis Tallinna ühes tuntumas kunstisaalis – Tallinna Kunstihoones.

Tallinn Music Weeki kogu programmi vaata siit.