7. juunil on pealinna underground-klubis Ulme võimalik kogeda acid’it – elektroonilise muusika kunagise lingua franca – stiihilist, hüpnootilist ja sugestiivset jõudu. Kohale tuleb native speaker Anders Ilar, laiemale publikule tuntud kui ajatu, sügava ja hõljuva minimal-tekno ja ambient’i skulptor, kes on Eestis regulaarselt esinemas käinud alates 2006. aastast.

Anders Ilar. Foto: Skeene Niidistik

Anders Ilar. Foto: Skeene Niidistik

Anders pärineb 1990ndate elektroonika traditsioonist ehk ajast, mil mehed olid rauast ja nad kõik kuulasid acid’it. Need õnnelikud, kes mõnel Kuru Plirri festivalil mehe seti ajal laudaruumis viibisid, on juba kogenud seda seletamatut miskit, mille vallandab kombinatsioon Ilarist ja acid’ist: tantsijad vabanevad igasugustest konventsionaalsuse piiridest (loe: hakkavad iseeneslikult hüppama, hõiskama ja juurde nõudma), Ilar ise aga muutub tagasihoidlikust ja malbest loodusesõbrast domineerivaks, peaaegu türanlikuks suurvürstiks, kes väljastab alamate rõõmuks järk-järgult üha võimsamaid ja võimatumaid tantsukäskusid. Ühtegi soovilugu loomulikult ei saa.

Joogiks on Andersil kaheliitrine pudel kokakoolakokteili ja teada on, et tuleb pikk sett. Selleks, et Ilari üheöist võimuletulekut sujuvamalt täide viia, toetavad teda Ulmes kohalikud tekno-paažid Marcel Düšess ja Mava, kes on siira ja ausa tantsupeo sõpradele tuntud kui Sünkretismi peoseeria residendid.

Ürituse event Facebookis.