14. märtsil võib leida klubi Ulme plaadimängijate tagant järjekordse Detroiti-skeene särava tähe, Patrice Scotti.

Patrice Scott. Foto: Promo

Patrice Scott. Foto: Promo

Scott on deep house’i ning teknomuusikat viljelev produtsent ja DJ, kelle plaadikeerutamiskarjäär sai alguse juba varajases teismeeas 80ndatel aastatel. Algselt mängis ta enamasti populaarsemat muusikat, mida tol ajal raadiost kuulda võis: Kraftwerki, Afrika Bambaataat, Soulsonic Force’i ja muud sarnast. Suurema tõuke Scotti muusikalistele eelistustele andsid aga sõbra toodud Chicago raadiojaamade mixtape’ide salvestused. Lisaks kuulas ta ka mõjuka raadiosaatejuhi Charles Johnsoni ehk The Electrifying Mojo veetud õhtuse vööndi programmi, mis eristus just oma eklektilise kõlaga artistivaliku poolest ning kujundas jõudsalt Detroiti tolleaegse generatsiooni muusikamaitset.

90ndate keskel võttis Scott plaatide mängimises aja maha ning astus ülikooli. Muusika loomisega alustas ta 1997. aastal, luues kahe kassetimängija, trummimasina ja plaadimängijaga oma esimesed remiksid.

Olles vahepeal muude eluliste asjadega hõivatud, hakkas ta tõsisemalt muusikat tegema 2005. aastal ning asutas järgnevalt ka oma plaadimärgi Sistrum. Algselt isikliku muusika väljastamiseks rajatud ettevõtmine on andnud tänaseks välja mitmete teiste muusikute teoseid mõlemalt poolt Atlandi ookeani.

Üritusel astuvad lisaks Scottile üles kohalikud tegijad Robert Niko, Marcel Düšess, Nebukat, Renca ja klmn.

Patrice Scott Boiler Roomis:

)

Peoõhtu leht Facebookis