Teepidu juubeldab ning 30. aprillil külastab Eestit Oslost pärit noor MC Ivan Ave.

Ivan Ave. Pressifoto

Ivan Ave. Pressifoto

Ave on tõestanud ennast tõelise lüürilise võlurina, kelle räpis on oluline nii sõnum kui ka viis, kuidas seda edastada. Juba lapsepõlvest saati on olnud ta suureks mõjutajaks džässmuusika ja selle keeruline tehnilisus. Seetõttu läheneb Ave oma sõnu seades rütmidele nagu puhkpillimängija džässbändis, tuues rõhuasetuste ja flow’ga välja olulisi elemente lüürikas ja taustades.

Häid biite Ave loomingus jätkub. Viimati ilmunud albumi „Low Jams” biidimeistriks oli näiteks tuntud L.A. produtsent Mndsgn. Varem on Ave teinud muusikat teiste seas koos Oslo produtsendiga Fredfades. Ave valib lugudele enamjaolt malbed, justkui hõljuvad taustad eksperimenteerivate rütmide ja ebatavaliste kooskõladega. Eeskujud räpparite hulgast on samuti just keeruka lüürika poolest eristuvad isendid, nagu Black Thought, Yasiin Bey / Mos Def ja DOOM. Siseringis öeldi räppari kohta algul ka Ivan Average, kuna ta vastandub teatud hiphopikultuuri külge kleepunud stereotüüpidele. Välimuselt tagasihoidlikuks jäämine ja lüürilistele oskustele keskendumine viis aga selleni, et praeguseks on Ivan Ave üks lootustandvaim uustulnuk räpiskeenes. Ambitsioonika räppari jaoks tõotab 2015. aasta tulla sündmusterohke. Aasta esimeses pooles tasub oodata põnevusega uut albumit, mõni seni avaldamata lugu kostub kindlasti ka Tallinnas.

Teaparty (Teepidu) on biidigrupeeringu Black Laundry ja klubi Ulme loodud üritustesari, mis keskendub alternatiivse ja eksperimentaalse muusika edendamisele. Black Laundry on värske hingamine eesti biidimaastikul – kolm meest, kellest igaühel on erinev maitse ja visioon, suudavad tuua kuulajateni tõeliselt huvitava koosluse krõbisevatest rütmidest ja kaasahaaravatest lugudest. Aprilli viimasel päeval on neil kaasas ka kaks MCd, venekeelse räpiga kuulsust kogunud Mf Lef ja Typicalflow, kel on valminud koos mitu lugu. Mõlemad artistid suudavad sobituda ideaalselt rütmidega, mis ei ole hiphopikuulaja jaoks just tavapärased. Sel õhtul on plaanis veel mõned üllatusesinejad, kellest kuuleb juba üsna varsti.

Peo event Facebookis