Ruum 414 on endise Vatson Wundermanni disaineri ning MTV Balticsi saatejuhina tuntud Martin Veismani ja Der Tanki endise disaineri Valter Jakovski kaasasustatud ettevõte, mis seab fookusesse loovlahendused.

Ruum 414: Valter Jakovski ja Martin Veisman.

Ruum 414: Valter Jakovski ja Martin Veisman.

Hiljutistest töödest on meestel kahe peale ette näidata Pimedate Ööde filmifestivali nägu ning värske elustiiliajakiri Slacker. Varasemalt on loodud muuhulgas ka Von Krahli teatri 20. juubeli visuaal, Animated Dreamsi 2013. aasta elurõõmus visuaalne identiteet ning eesti noorema generatsiooni luuletajate Liis Kogeri, Helena Läksi ning Mihkel Kaevatsi luuleraamatute kujundused.

„See on Eesti Kunstiakadeemia nüüdseks lammutatud maja graafilise disaini osakonna õppeklass, kus me aastaid tagasi esimest korda kohtusime. Nime valides oli see meie esimene kokkupuude, ajajälg ja süstemaatilise disainiprotsessi alguspunkt,” rääkis Valter Jakovski, mispärast stuudio just Ruum 414 nime kandma sai.

„Varasem erinev taust võimaldab meil võimendada üksteise tugevaid külgi ja jõuda koos uute tasanditeni,” lisas Veisman. Olgugi, et Ruumist 414 võib paikselt leida kaks disainerit, viibib seal tihti ka programmeerijaid, copywriter’eid ja illustraatoreid, kellega koos suuremaid pähkleid puretakse.

Kiika ka Ruum 414 veebilehele.