Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub osalema kunstist kirjutamise seminaril „Ei sõbrad ega vaenlased, lihtsalt naabrid: kunstikirjutusest ja kogukonnast”, mille viib läbi kuraator ja kunstikriitik Hunter Braithwaite.

Hunter Braithwaite

Hunter Braithwaite

3. ja 4. juunil EKA Kunstiteaduse Instituudis toimuv kahepäevane ingliskeelne seminar on jagatud nelja osasse ning avatud nii üliõpilastele, galeristidele, kunstnikele kui eriala professionaalidele. Seminari teemad jagunevad neljaks osaks: kunstist kirjutamise hetkeolukord, näitusest kirjutamine, erinevad kunstikirjutuse vormid ja kogukonna alalhoidmine.

Seminari läbi viiv Hunter Braithwaite on Miamis elav ja tegutsev kirjanik, toimetaja ja kuraator. Alates selle asutamisest 2012. aasta aprillis on Braithwaite olnud ajakirjast The Brookyn Rail välja kasvanud toimetuslikult sõltumatu ajakirja The Miami Rail toimetaja, kuid teeb kaastööd ka ajakirjadele Art in America, Guernica ja Modern Painters.

Seminaril osalemiseks tuleb 27. maiks saata ingliskeelne tekstinäidis (u 2000 tm) aadressil kadri@ecadc.ee. Seminari osalustasu on 15 eurot.