Kui hindad ühelt poolt jooga mõju vaimsele ja füüsilisele tervisele, kuid samas kosutab su hinge ka doom metal, on järgmine teade just sulle! Nimelt toimub 12. juunil Tallinnas Sveta Baaris Doom.Yoga seanss, mida juhivad tuntud joogatreener Kamellia Sara, produtsent Laima Leyton ning Igor „Iggor” Cavalera, kes on ehk enim tuntud metal’i-maailma kultusbändi Sepultura trummarina.

Doom.Yoga sessioon. Foto: press

Doom.Yoga sessioon ühendab omavahel klassikalisi joogapraktikaid ja ülimalt rasket muusikastiili nimega doom metal, mis on tuntud oma hüpnootilise, psühhedeelse ja repetatiivse helispektri poolest. Doom.Yoga on aeglane vinyasa-põhine joogapraktika, mis keskendub taastavatele asenditele. Harjutades raske doom/drone muusika saatel, mõjub muusika intensiivsus ergutava ning liikumapaneva jõuna.

Doom metal on raskemuusika äärmuslik alamžanr, mis kasutab tavalisest aeglasemaid temposid, madalama häälestusega kitarre ja palju „paksemat” või „raskemat” helipilti kui muud raskemuusika žanrid. Nii muusika kui ka laulusõnad võivad tekitada meeleheidet, hirmu ja lähenevat hukatust. Žanrit on tugevalt mõjutanud Black Sabbathi varane looming, mis sai ka doom metal’i alustalaks.

Doom.Yoga asutaja ja juht treener Kamellia Sara ütleb, et jooga on sobilik igaühele ning julgustab Doom.Yogast osa saama ka algajatel ja inimestel, kes pole varem joogaga tegelenud. Kõik, mida peab tegema, on hingata, vaadata, kuulata. Joogamatte pakutakse kohapeal. Sessioon kestab 75 minutit. 

Sessioonidel kõlav muusika tuleb ettekandmisele esmakordselt ja elavas esituses. „Paraku pole suured kontserdid ja tuurid veel võimalikud, aga vähemalt saab hakata korraldama väiksemaid intiimseid üritusi. Eriti hea meel on alustada hooaega niivõrd erilise sündmusega nagu Doom.Yoga. Loome Sveta Baaris joogasessiooni ja kontserdikogemuse lähedase atmosfääri, mida oskab nautida nii joogafänn kui ka raskemuusika austaja,” kommenteerib Damn.Loud agentuuri eestvedaja Roman Demtšenko.

Üritusele müüakse kokku vaid vaid 30 piletit.

Üritus Facebookis