Täna, 21.augustil algab Tallinnas 14. rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival Augusti TantsuFestival.

10x10m. „man overboard”. Foto: Kaur Ilves

10x10m. „man overboard”. Foto: Kaur Ilves

Festivali esimest nädalat ilmestavad 3 maailma esietendust ning fookusesse on seatud Valloonia kunstnikud. Kodumaiste esietendustega teeb esimesel päeval algust noor tegevuskunstnike rühmitus 10×10 meetrit. Lavastus „man overboard” on omamoodi uurimus, mille ajendiks on sündmus eelmisest varakevadest, kui Eesti mees 10 minutit pärast laeva Helsingist väljumist jääkülma vette hüppas ning peitis end lähedalasuvale saarele. Lavastuse märksõnadeks on üksik saar, tühi suvemaja, kapitalism, kartulikrõpsud, ime. Etendused toimuvad 21. ja 22.augustil kell 20.00 Kanuti Gildi SAALis.

22.augusti hilisõhtul saab osaleda teisel eestimaisel esietendusel, kui Okasroosikese Lossis astuvad publiku ette Kadri Noormets ning Kadi Maria sportliku lavastusega „an hour of”. Lavastus on kavas ka 23. ja 24. augustil.

Festivali kolmadal päeval saab teoks kolmas esietendus. KUMU auditooriumi laval algab eriprogramm Fookus Valloonia Brüsseli kollektiivi Wooshing Machine kahe soololavastusega. Mõlema koreograafiks on trupi kunstiline juht Mauro Paccagnella. „Bloom Studio” #1 ja #2 on liikuvad ja tantsulised soolod naisele ja mehele. „Bloom Studio #2” esietendus kaunistabki Augusti TantsuFestivali kolmandat päeva.

Nädalavahetus on juba täielikult valloonide päralt. Laupäeval saab Kanuti Gildi SAALis näha kahte väga omapärast ning isiklikku lavastust koreograafidelt Louise Vanneste`ilt ning Ayelen Parolinilt. Veel enne etendusi avatakse Draakoni galerii keldrisaalis Louise Vanneste’i videoinstallatsioon „Going West”. Pühapäeval toimub taaskohtumine trupiga t.r.a.n.s.i.t.s.c.a.p.e (Augusti TantsuFestival 2012, Baltoscandal 2013), kes näitab protsessis olevat lavastust „XL Pleasures” ning lühifilmi „Landscape duet”.

Augusti TantsuFestival on Tallinna vanim etenduskunstide festival, mille üheks iseloomustavaks jooneks on algusest peale olnud piiride ületamine. Nii toimuvad ka sellel aastal tantsu- ja teatrietendused, installatsioonid, performance’id, filmid jne.

Augusti TantsuFestival vältab 31. augustini.

Vaata kogu programmi siit.