Tänasest 7. juunini toimub terve pika nädalavahetuse vältav linnaratturite festival Tallinn Bicycle Week, mis tähistab seekord oma viiendat sünnipäeva.

Tallinn Bicycle Weeki rattapiknik 2014. Foto: Liisa Põder

Tallinn Bicycle Weeki rattapiknik 2014. Foto: Liisa Põder

Tallinn Bicycle Week ning legendaarsed Tour d’ÖÖ sõidud on osa Eesti Vabariik 100 programmist ning selleaastane festival on avaakordiks 2018. aasta suurprojektile. Festivali juhtmõtteks on seekord „Tuleviku nimel”. „Viimase viie aasta jooksul on TBW tiimist nii mõnigi mees isaks saanud ning üha enam mõtleme sellele, missugust linna sooviksime järeltulijatele,” kommenteerivad teemafookust korraldajad.

Festivali kuulutab avatuks täna õhtul kell 18.00–21.00 Telliskivi Loomelinnaku lokaalis Kivi Paber Käärid toimuv rattateemaline seminar.

Homme kell 15.00 tutvustatakse Vabaduse väljakul siinmail seninägematut spordiala – jalgrattapolo. Näidismäng toimub Eesti, Soome ja Läti meeskondade vahel. Kell 21.00 võtab hoo sisse Tour d’ÖÖ ühissõit, mille jooksul kulgetakse rattatuledes kolonnina läbi linna otse kaasakiskuva muusikaga klubiööle, kus leiab aset ka traditsiooniline rahvast üles küttev Goldsprintsi pukirataste sprindivõitlus.

Veel pakub festival Fixed Gear Estonia rattavõistlust, pinksi, mäkketõusuvõistlust, rattapiknikku ja muud. Kogu programmiga tee tutvust siin.

Festivali eesmärgiks on inspireerida inimesi läbi positiivsete sündmuste igal võimalusel rattasadulasse hüppama, et läbi selle siinset liikluskultuuri järjest rattasõbralikumaks häälestada, kuni rattast saab Tallinna linnaliikluses igapäevane ja turvaline nähtus. „Viimase viie aasta jooksul, mil oleme festivali ja Tour d’ÖÖ sõite vedanud, on Tallinna linnapilt silmnähtavalt ja positiivselt muutunud: rattaid on tekkinud rohkem, rattureid näeb tänavatel kevadel varem ja sügisel hiljem ning ratastest on hakatud lõpuks rääkima kui linnaliiklusvahendist,” tõdeb korraldustiim.

Kõik Tallinn Bicycle Weeki sündmused on rahvale tasuta, väljaarvatud õhtused peod.

Ühissõitude teekonnad paljastatakse veidi enne nende toimumist. Et festivali tegemistega ühes rütmis vändata, tasub pidevalt jälgida TBW Facebooki lehte.