Täna, 24. septembril esietendub Kanuti Gildi SAALis koreograafide Renate Keerdi ja Maria Ibarretxe uus tantsulavastus „Pink Flamingos, Crazy Horses”.

Maria Ibarretxe ja Renate Keerd

Maria Ibarretxe ja Renate Keerd

„Pink Flamingos, Crazy horses” on lavastajate ning koreograafide Renate Keerdi ja Maria Ibarretxe uus vürtsikas ja mänguline tantsulavastus. Nende koostöö sai alguse rahvusvahelise projekti Fresh Tracks Europe projekti raames Gentis 2012. aastal. Juba esmakohtumisel tekkis neil endi sõnul tugev loominguline side ning äratundmine, loomaks ühise lavastuse. Sisemine loom saab vabastatud ja stereotüübid peapeale pööratud, võib-olla ka vastupidi. Põhirõhk on sõnal „mäng”.

Renate Keerd (end. Valme) on vabakutseline koreograaf ja lavastaja, kes on oma lavastusi esitanud paljudel rahvusvahelistel festivalidel nii Euroopas kui Aasias. Renate on pälvinud kahel korral Philip Morris Eesti sõltumatu tantsu auhinna. 2004 asutas kaasaegse tantsu- ja teatristuudio Dreek Stuudio ning 2012 füüsilise teatri trupi Kompanii NII.

Maria Ibarretxe on Hispaania vabakutseline koreograaf ja lavastaja. Ta on õppinud Basauri Drama Art Shoolis ja läbinud lavastamise kursuse San Antonio de los Baños filmikoolis. On loonud etenduskunstikollektiiviga Ruemaniak teatri- ja tantsulavastusi, kollektiiviga Sra Polaroiska lühifilme ja videoinstallatsioone.

Esietendus: 24. september kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis.

Etendused: 26., 27. ja 29. september kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis ning 3. oktoobril kell 19.00 Tartu Uues Teatris. Etendusele 29. septembril järgneb vestlus kunstnikega.

Idee, koreograafia, lavastus, esitus: Renate Keerd, Maria Ibarretxe
Valguskujundus, tehnilised lahendused: Revo Koplus
Toetajad: Fresh Tracks Europe, Euroopa Liidu kultuuriprogrammi toetusel; Baski Kultuuriprogramm; Performance Art Centre –Teatermaskinen, STÜ, Eesti Kultuurkapital
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
Kestus: 60’

Lisainfot vaata siit.