Tartu Uue Teatri hooaja avab reedel, 27. septembril esietenduv lavastus „PURE MIND”.

„PURE MIND” on Tartu Uue Teatri esimene füüsilise teatri lavastus ning Kompanii Nii teine lavatöö. Kompanii Nii on 2012. aastal loodud füüsilise teatri rühmitus, mille looja ja kunstiline juht on Renate Valme. Värske rühmitus tegutseb Eestis veel suhteliselt tundmatu füüsilise teatri žanris, mille väljenduslaad on tantsuesteetikast erinev. Juba Kompanii Nii avalavastus „Pung” on pälvinud ohtralt tähelepanu ja olnud esindatud nii platvormi „Uus Tants 2013” programmis kui Draama festivali kõrvalprogrammis „Särts!”.

Kompanii Nii põhituumiku moodustavad Renate Valme tantsu- ja teatristuudio Dreek vilistlased Liisa Tetsmann, Taavi Rei, Maarja Roolaht ja Gerda-Anette Allikas. Külalisena mängib lavastuses „PURE MIND” ka Imre Õunapuu (Rakvere Teater).

Renate Valme loomingulisele tegutsemismustrile iseloomulikult ei anna ta oma vaatajatele enne etendust kätte keerulisi filosoofilisi mõttelõngu või lavastust läbivaid peateemasid. Lavastaja sõnul ei vaja publik karke, mille najal end etendusse kanda – sõnapaar „PURE MIND” oma mitmetähenduslikkuses on ainus vihje, mille valguses publik juba omal käel Kompanii Nii uut lavastust avastama kutsutakse. Vaatama tulles on oluline, et meel oleks puhas ja vaim valmis purema või siis ise puretud saama.

Esietenduse eelselt korraldab Teatriteaduse Üliõpilaste Loož avaliku loengu teemal „Füüsiline teater”, kus teatriteaduse eriala tudengid ja külalised arutlevad, millega füüsiline teater kaasaegse tantsu maastikul silma paistab ning kes on antud valdkonna iseloomulikumad esindajad. Loeng leiab aset Tartu Uue Teatri proovisaalis neljapäeval, 26. septembril kell 18:00.

Etendused Tartu Uues Teatris Lai 37:
27. ja 28. september
12. ja 13. oktoober
8. ja 9. november algusega 19:00

Etendused Tallinnas Kanuti Gildi SAALis Pikk 20:
24. ja 25. oktoober
6. ja 7. november
16. ja 17. detsember algusega 19:30

Tutvu Tartu Uue Teatri algava hooaja programmiga siin.