Täna, 12. oktoobril on viimane päev, mis tartlastel on võimalik hääletada, millesse osa Tartu linnaeelarvest investeeritakse. Sel aastal on summaks 150 000 eurot ning sellega soovitakse parandada linlaste arusaama linnaeelarvest ja selle kujunemisest, parandada kogukondadevahelist koostööd ning leida lahendus mõnele olulisele valupunktile linnas või viia ellu mõni päris uus idee. Aparaaditehas kutsub üles hääletama loomekeskuse hoovi planeeritava Taskupargi poolt.

Taskupargi visioon. Kujundus: Aparaaditehas

Taskupargi visioon. Kujundus: Aparaaditehas

Aparaaditehase eestvedamisel areneb kiirelt kogu Vaksali-Kastani piirkond. Avatud ja heakorrastatud on mitmeid teenindusasutusi ja planeerimisel eluhooneid. Kasvava loomelinnaku südamesse jääb Aparaaditehase sisehoovist kujundatud Taskupark, kus soovime pakkuda mõtestatud linlikku pausi Riia tänava müra ja liikluse eest.

Taskupark on nagu park ikka – siin on rohelust nautimiseks, pinke puhkamiseks, keksukastid lastele ja väliterrassid, kust saab tassi kohvi või toekama eine, on valgus ja vari, kiik ja liivakast, päike ja oliivid. Ei puudu ka kogukonnalava etteastete ja kontsertide jaoks. Kõik tegevused, teenused, rohelus, käigurajad ja mängud peavad mahtuma aga 2000 m2 piiresse, mis nõuab loovat lähenemist.

Toimiva lahenduse väljatöötamiseks kaasame pargi kavandamisse elukutselised maastikuarhitektid ja huvigruppide esindajad. Kasutame võimalikult palju mobiilset konteinerhaljastust, loome multifunktsionaalsed alad, mis sobivad erinevate tegevuste läbiviimiseks, mängimiseks ja töötamiseks, samas eraldame teisaldatavate vaheseintega privaatsed ruumid, kus väiksemas seltskonnas omakeskis juttu ajada.

Park sünnib erakapitali ja Tartu linna koostöös ja on avatud kõigile linlastele. Parki on oodatud erinevad kultuuri- ja kogukonnasündmused, mille elluviimisel aitab kaasa ka Aparaaditehase meeskond. Kaasava eelarve rahastust kasutame ennekõike pargipindade ja haljastuse loomiseks, omanik kannab kulud muule taristule.

Kõik kokku avab Tartule ja tartlastele tänapäevase, mitmete võimalustega avaliku ruumi, kus kohtuda sõpradega või sõlmida uusi tutvusi, veeta vaba aega või tulla ärilõunale, nautida kontserti või korraldada pinksiturniir.

Loe Taskupargi kohta lähemalt Aparaaditehase kodulehel ning hääleta Tartu kaasavas eelarves Taskupargi projekti poolt siin.