Tänavu juba kaheksandat korda toimub Rakveres uue muusika ja kultuuri festival WHA?!. Linnafestivali jätkuvaks peaideeks on pakkuda linnarahvale elamusi, mida seni pole erinevatel põhjustel kas üldse või piisavalt sageli saanud kodulinnas kogeda.

Ago Niglas möödunud aastal WHA?! festivalil. Foto: Aivo Timm

Ago Niglas möödunud aastal WHA?! festivalil. Foto: Aivo Timm

2014. aastal on festival omandanud varasemast erinevad mõõtmed. Kui siiani on WHA?! toimunud ühepäevase terviksündmusena, siis seekord on asi korraldatud senisest teisiti : festival on jaotatud kuu aja peale laiali. Selle aja sees hakkavad toimuma erineva sisuga sündmused nii kontsertõhtute kui (tasuta) pop-up-olengutena üle linna, alternatiivina eelnevate aastate toimumiskohaks olnud teatrimajale. Festival kestab kuni 21. novembrini.

Avalaksu saab festival täna Rakvere burgerirestoranis Grillers, kus jagatakse külastajatele lisaks festivaliga seotud muusikavalikule ja burgeritele ka WHA?! sooduskuponge. 25. oktoobril toimub tehnilise muusika austajatele Kära Kantsis FUTULIVE, kus lavale astuvad Out-Or, Jeffy Diamond, Henri Hütt, LAB, Gee ja erinevad DJd. Korraldajad lubavad ainulaadset õhtut, millede märksõnadeks on #midi #ableton #live #roland #808 #303 #akai #mpc #laptop #app #bass #acid #rave jne. Täiendavalt lisanduvad programmi erinevaid muusika- ja kultuuristiile esindavad sündmused: saab hiphoppi, klubimuusikat, džässi ja palju muud.

Sündmuste info täieneb pidevalt ja huvilistel tasub silm peal hoida festivali kodulehel ja sündmuse Facebooki lehel.