Eesti Arhitektuurikeskuse kutsub täna, 9. veebruaril kell 19 arhitekte, ruumihuvilisi ja kosmosefänne Tallinna Kinomajja välkloengule. Loengu teemad ulatuvad virtuaalreaalsuse avarustest ava- ja sisekosmose sügavusteni. Kuidas saab arhitekt positsioneerida end lõputul ruumilisel väljal? Kuidas kaitsta inimest ekstreemsetes keskkonnatingimustes? Millisel viisil mõjutab kosmose halastamatus teadlase, arhitekti, disaineri või inseneri mõtlemist ja loomingulist käekirja?

Kaader Georges Méliès' filmist „A Trip to the Moon" (1905)

Kaader Georges Méliès' filmist „A Trip to the Moon" (1905)

Välkloengul astuvad üles TÜ Tehnoloogiainstituudi professor, materjaliteadlane, füüsik ja robootik Alvo Aabloo, psühholoog, TLÜ Haridusteaduste instituudi teadur Grete Arro, arhitekt, EKA arhitektuuriteaduskonna 3D Labori juhataja Martin Melioranski, VR-evangelist, TÜ arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse labori doktorant Madis Vasser ning teadlane, Tartu Observatooriumi kosmosetehnoloogia osakonna juhataja ja ESTCube meeskonna nõustaja Andris Slavinskis. Välkloengu seekordse teemapüstituse autor ja õhtu moderaator on arhitekt ja kosmoseentusiast Juhan Kangilaski.

Välkloengutel kutsutakse avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitatakse arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viiakse ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengutel tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Ürituse leiad Facebookis siit.