Täna, 23. aprillil kell 15.00 avatakse pidulikult Arhitektuurikatel, kus hakkavad koos toimetama Eesti Arhitektuurikeskus ja Arhitektide Liit ning mis saab olema avatud kõigile Eesti arhitektuurivallas toimetajatele. Pidulikul avamisüritusel saavad lisaks kultuuriminister Urve Tiidusele sõna kõik, kes Arhitektuurikatla sündimisele õla alla pannud.

Eesti Arhitektuurikeskuse juhi, arhitekt Raul Järgi sõnul saab Arhitaktuurikatlast uus ruum, uus toimumispaik, mis on oluline esmajoones just avalikkusele. „Arhitektuurikatlast saab koht, kus toimuvad arhitektuuriga seotud sündmused, kuhu kogunevad valdkonna eksperdid. See on arhitektuuri kodu – uksed ei ole alati lahti, aga sinna kutsutakse külalisi, seal korraldatakse sündmusi, seal saab targemaks, kogeb uusi asju. Usume, et sellest paigast saab tulevane Tallinna kultuurisüda,”.avaldas Järg heameelt. Arhitektuurikatel on ühtlasi suure Kultuurikatla esimene reaalselt valmiv ja avalikkusele avatav osa ning Eesti Arhitektuurikeskus koos Arhitektide Liiduga on esimesed, kes hoonesse kolivad.

Arhitektuurikatel väärtustab vana ruumi ja on hea näide sellest, kuidas Eesti arhitektid oskavad vanale uut ehitada: sealsamas kõrval Põhja puiesteel valmib lähiajal Energiakeskus, veidi kaugemal asub populaarne Lennusadam. Mereääre avamine on vana väärtustamisele ehitatud ja seda toetab ka Arhitektuurikatel.

Arhitektuurikatla avamisega jõuab lõpule 2010. aastast kestnud renoveerimisprojekt, mille käigus saavad endale uued ruumid Eesti Arhitektuurikeskus ja Arhitektide Liit. Arhitektuurikatla valmimist rahastati EASi kaasabil Euroopa Liidu regionaalarengu fondi vahenditest. Arhitektuurikatla arhitektuurse lahenduse taga on QP arhitektid, sisekujunduse eest vastutas Ruumilabor, ehitajateks olid Astlanda Ehitus koostöös Rand ja Tuulbergiga.

Eesti Arhitektuurikeskus on avalikkusele suunatud organisatsioon, mis toob arhitektuuriteemad inimestele lähemale, aitab neil märgata seda, kuidas ruumi ja keskkonda igapäevaselt kasutatakse. Eesti Arhitektuurikeskuse missiooniks on Eesti kaasaegse arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ja arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine ning Eesti arhitektuuriekspordile kaasa aitamine.