Täna kell 14.00 korraldab loomaõiguslaste organisatsioon Loomade Nimel Riigikogu ees toetusavalduse karusloomafarmide keelustamiseks. Organisatsiooni esindajate sõnul on üritusele oodatud kõik inimesed, kes hoolivad loomadest ja pooldavad karusloomafarmide keelustamist.

Kaader Karjaküla karusloomafarmist 2014. aasta suvel. Foto: Loomade Nimel

Kaader Karjaküla karusloomafarmist 2014. aasta suvel. Foto: Loomade Nimel

Samal ajal annab MTÜ Loomus Riigikogu juhatusele üle samasisulise kodanikealgatuse märgukirja. Karusloomafarmide keelustamise petitsioonidele on alla kirjutanud üle 10 000 inimese ja vastavalt kevadel vastu võetud petitsiooniseadusele, peab Riigikogu keelustamise ettepanekut arutama hakkama.

„Toetame karusloomakasvatuste keelustamist, sest iga aasta põhjustavad need kümnetele tuhandetele loomadele suuri kannatusi. Samuti eraldatakse loomad oma vanematest ja tapetakse väga noorelt, kui nad on veel sisuliselt alles lapsed,” ütles Loomade Nimel kõneisik Anita Jürson. „Paljud riigid on juba karusloomakasvatused keelustanud. Leiame, et Eesti võiks olla selles nimekirjas järgmine ja kutsume üles kõiki inimesi, kes sellega nõustuvad, reedel Toompeale tulema ja oma toetust väljendama. Iga inimene loeb!”

Karusloomafarmide teema on taas tõusnud avalikkuse huviorbiiti pärast 19. novembril Pealtnägijas avaldatud videokaadreid Eesti suurimast karusloomafarmist Karjakülas.

Tegemist on esimese loomaõiguslaste meeleavaldusega, mis toimub Riigikogu ees.

Video Karjaküla karusloomafarmist:

Kampaania Karusnaha Lugu kodulehele.