Alates tänasest, 13. veebruarist linastub Eesti kinodes Jaak Kilmi ja Arbo Tammiksaare dokumentaalfilm „Kristus elab Siberis”.

Kaader filmist

Kaader filmist

Maailmast eraldatud Siberi taigas elab karismaatiline usuliider, endine miilits, kes nimetab ennast Kristus Vissarioniks, Jeesus Kristuse taassünniks. Tema ümber on tuhandetest järgijatest moodustunud kogukond, kuhu kuuluvad ka kellamees Dmitri ja tema naine Sveta, kes tuli paar aastat tagasi oma kolme lapsega kaugelt Peterburist taigasse elama. Sveta laste – Mariami, Daniali ja Zauri – pärisisa Magomed aga seda nii ei jäta. Ta
võtab kätte ja kirjutab kaebekirja Venemaa presidendi administratsioonile, nõudes oma lapsi tagasi. Siit hakkab lumepall veerema…

Filmi üks režissööridest Arbo Tammiksaar kolis oma perega aastaks vissarionlaste külla Siberisse elama. Ta jälgis selle aasta jooksul Daniali, Mariami ja Zauri kodus ja koolis, nende suhet vanemate ja Õpetajaga, sõprade ja mängukaaslastega selles maa peale rajatud paradiisiaias keset Siberi lõputut taigat. Ühe perekonna panoraamse loo taustal tõstatub olulisi küsimusi: kuidas on lastel kasvada tsivilisatsioonist äralõigatud religioosses kogukonnas ja kas vanematel on õigus täielikult otsustada oma laste saatuse üle?

Filmi režissöörid, stsenaristid ja operaatorid on Jaak Kilmi ja Arbo Tammiksaar, helilooja Andrei Pichen, monteerija Mirjam Jegorov, produtsendid Margus Õunapuu, Kaarle Aho, tootjad Film Tower (Eesti) ja Making Movies (Soome).

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Soome Filmi Sihtasutus, MEDIA programm.

„Kristus elab Siberis” oli sel aastal 6. korda toimuva dokumentaalfilmide festivali Docpoint avafilmiks, esilinastudes 28. jaanuaril kinos Kosmos.

Film jookseb Sõpruse, Artise, Forum Cinemase, Cinamoni ja teiste kinode ekraanidel üle Eesti.