Kirjandusfestival Prima Vista kuulutab välja 8.–12. klassi õpilastele suunatud lühifilmikonkursi „Metsik Eesti loodus”, mis ärgitab osalejaid otsima kodumaa looduse metsikumat poolt.

Prima Vista 2015 patroon Valdur Mikita. Foto: Ave Maria Mõistlik

Prima Vista 2015 patroon Valdur Mikita. Foto: Ave Maria Mõistlik

Lühifilmikonkursil antakse koolinoortele ülesanne märgata ja vaadelda end ümbritsevat keskkonda ning otsida sealt midagi erilist ja tavapäratut. Konkursi projektijuht Annika Markson ootab noortelt loomingulist lähenemist. „Võistlustöö ei pea olema tingimata reaalse looduse kajastus. Kui otseselt loodusest midagi metsikut ei leia, siis võib pilgud pöörata ka näiteks ilukirjandusse ning visualiseerida mõne eesti autori looduskirjeldust; samuti võib näidata oma kujutust tuleviku Eesti keskkonnast. Konkursi teemat annab tõlgendada väga erinevalt ning ma julgustan osavõtjaid kasutama oma loovust,” kommenteeris Markson.

Konkursile oodatakse kuni 10-minutilisi filme vabalt valitud žanris, video suurus peab olema vähemalt 720p. Osaleda saab nii üksi, paaris kui ka kolmeliikmelise võistkonnana. Osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 6. aprillil siin. Videote esitamise viimane kuupäev on 13. aprill.

Võitjad kuulutatakse välja 5. mail Tartu Elektriteatris, auhinnad on välja pannud ajakirjad Eesti Loodus ja Loodusesõber, Tartu Elektriteater ning Prima Vista.

Parimaid filme näidatakse ka selleaastasel roheliste rattaretkel „Kuidas elad, Haanjamaa?”, mis toimub 15.–17. mail.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub tänavu 6.–9. maini Tartus ja Põlvas. Festivali patroon on Valdur Mikita.