Tantsukool JJ-Street, olles üle kümne aasta noori inimesi tantsus ennastunustavalt kõiki kehaosi kasutama õpetanud, kutsub taas noori põrandatele, et järele proovida, kuidas neile sobib getodest ja tänavatelt alguse saanud tänavatants. Kes soovib pääseda metsikute ja pilkupüüdvate tantsijate perre, see on oodatud augusti lõpunädalal JJ-Streeti treeningkohtadesse üle kogu Eesti.

Kõiki erinevaid stiile – hip-hop, house, break, popping, krump, locking, vogue, waacking, dancehall ja laste show – saab katsetada koha peal tasuta. Oodatud on igas vanuses tantsuhuvilised, varasem kogemus ei ole vajalik. Ka need, kes mingil põhjusel mõõduvõtmisele ei jõua, võivad hiljem ühendust võtta ja end tasuta katsetrennis proovile panna.

Tänavatantsu juured on Ameeerika Ühendriikide linnade ja Jamaika tänavate sillutises, ööklubide neoonvalguses sädelevatel tantsupõrandatel, vanglamüüride ängistavas suletuses, afroameerika müstilises kultuuris ja erinevate tantsulõvide peades sündinud uutes ideedes. Siiski on ajad muutunud ja tänavatants pole enam slummide võrdussõna, vaid on pigem saanud klassikatantsuks. Tänavatants kätkeb endas koreograafiat, sportlikku liikumist, improvisatsiooni, rütmilisust, piiride hülgamist, energilisust, väänlemist, modellipoose, jäikust, nurgelisust ja palju muudki. „Tänavatantsu teevad eriliseks huvitavad stiilid ja võimalused, mida see sisaldab. Lisaks kaasneb sellega mõnus vaba olemine koos positiivse muusikaga nagu hip-hop, R&B, house, funk jne. Tänavakultuur on hetkel populaarne ning noore inimese jaoks on väga oluline, et ta saab teha midagi lahedat koos teiste noorte ning nooruslike inimestega,” selgitab tantsukooli asutaja Joel Juht. „Tänavatantsus hoiavad ühtsustunnet inimesed, muusika, koosviibimised, võistlused ja energia, mis ei lase enam eemale minna.”

Tantsukool on seadnud eesmärgiks anda tänavatantsukultuur edasi uutele liikmetele, lihvida nende oskusi ja koos leida oma tegevusse midagi uut. Ettevõtmised lähevad trennisaalide seinte vahelt välja: lisaks kõigele eelnimetatule korraldatakse ka Baltikumi suurimat tänavatantsufestivali JJ-Street Baltic Session ja rahvusvahelist tantsulaagrit Camp of Hip-Hop.

JJ-Street tantsukooli võetakse vastu uusi õpilasi üle kogu Eesti 25.–31. augustini järgmistes kohtades: Tallinn, Tartu, Saku, Jüri, Pärnu, Jõgeva, Võru, Tapa, Kiviõli, Aruküla, Räpina, Põltsamaa, Haapsalu, Tabasalu, Paldiski, Saue, Rapla, Viljandi, Keila, Põlva, Türi, Viimsi, Kohila, Peetri, Valga, Elva, Paide, Loksa, Kiili, Kuusalu, Maardu, Sindi, Kurtna, Otepää, Ülenurme, Nõo, Värska, Tabivere. Täpsemat infot aegade ja proovipaikade kohta saab siit.