PÖFFi korraldatava filmifestivali tARTuFF raames on sel aastal ka mahukam etenduskunstide programm, mille märksõnadeks on temaatiliselt „filmi- ja kinokunst”. 4.–6. augustini saab Tartus TÜ vanas kirikus näha tantsuetendusi, improvisatsioonilisi etendusi ja osaleda filmiviktoriinil.

tARTuff 2013. Foto: tARTuff

tARTuff 2013. Foto: tARTuff

Programmi avab spetsiaalselt festivaliks loodav Ruslan Stepanovi tantsulavastus „Klapp”. Stepanov oli aastatel 2002-2012 „Vanemuise” tantsija ja koreograaf, saades lavastuste „Kevade” ja „Carrrmen!” eest Eesti Teatriliidu teatriaasta auhinnad tantsulavastuste kategoorias. Hetkel elab ja töötab Stepanov Saksamaal. Lavastuses tantsivad noored tulevikutähed Sigrid Savi, Arolin Raudva ja Raho Aadla, valguskujunduse on loonud Karl Marken. Etendused toimuvad 4. ja 5. augustil.

6. augustil etendub teine tantsulavastus – eelmise aasta tARTuFFiks valminud Dmitri Harchenko lavastus „Lumière”, mis võtab humoorikas võtmes vaatluse alla filmiajaloo klišeed. Tantsivad Dmitri Harchenko, Einar Lints, Viktoria Jepisheva ja Xenia Rudakova, valguskujundus Karl Markenilt.

Päevane programm pakub mõnusat meelelahutust ja annab soovi korral võimaluse aktiivselt protsessi sekkuda. 5. augustil on publiku ees Improteater Impeerium enda improvisatsioonilise, kohapeal sündiva lavastusega „Improkaader”. 6. augustil saab publik panna proovile enda teadmised Eesti mängufilmidest. Jaanus Tepomees ja Alo Kurvits esitavad katkendeid tuntud filmidest ning võistlejatel tuleb ära tunda, mis filmidega on tegu. Auhinnad on PÖFFilt ja Tallinna Tantsuteatrilt.

Täpsema info programmi kohta leiab siit, tARTuFFi programmiga saab tutvuda siin.