Tartu Telliskiviks kutsutav loomekvartal Aparaaditehas korraldab sel nädalal kogu maja ja hoovi hõlmava festivali, mis ühendab endas rentnike poolt pakutava, laia muusikalise programmi, kino, täika ja tänavatoitlustuse.

Aparaaditehas pakub majafestivali raames tegevusi kolmapäevast nädala lõpuni. Foto: press

Aparaaditehas pakub majafestivali raames tegevusi kolmapäevast nädala lõpuni. Foto: press

Juba sel kolmapäeval kell 21.30 toimub tehase hoovil festivali avasündmusena Elektriteatri seanss, kus linastub jaapani animafilm „Poiss ja koletis”. Elektriteatri välikino võtab hoovil koha sisse ka neljapäeva ning reede õhtul, mil tulevad näitamisele dokumentaalfilm „Moest väljas” ning neonatside ja punkbändi vastuseisust rääkiv õudukas „Green Room”.

Reede, 26. august on festivalikavas Majapäev, mis on ainulaadne võimalus külastada Aparaaditehase siseruume ja tutvuda maja üürnike tegemistega. Tehase uksed on avatud 16-20 ja paljud majalised on selleks õhtuks ette valmistanud spetsiaalse programmi, millega saab tutvuda siin. Nii tehases sees kui hoovil mängib terve päeva jooksul muusika ja väljas pakuvad erinevaid maitseid tänavatoitlustajad. Lastel on võimalik teha tutvust vastvalminud liivakastikompleksiga, samuti saab kätt proovida lauatennisemängus ja sulgpallis.

Õhtu lõpetab Aparaadi kohvikus legendaarne pidudesari Mutant Disco, kuhu saabub esinema Superstar & Star USA-st – mees, kes pakub eeterlikku segu diskost, house’ist, funk’ist, elektrost ja techno’st ning kelle eesmärgiks on saada sama suureks kui Michael Jackson.

Laupäevasel Hoovipäeval toimub enamus üritusi õues. Kell 12 alustab Müürilille täika ja Tänavatoitlustajate päev. Alates kella 19-st saab aga osa tasuta kontsertidest, mil astuvad üles Vaiko Eplik ja Eliit, Estrada Orchestra ja Popidiot. Õhtu lõpetab peosari TIKS, mille raames annab live’i electro-soul’i kollektiiv OYT.

Lisaks on Trükimuuseumi galeriis selle nädala lõpuni üleval Aparaaditehases tegutsevate kunstnike aastanäitus, terveks nädalaks avab uksed teadlikule tarbijale suunatud rõiva- ja elustiilipood Slow ja toimub palju muud huvitavat.

Festivaliprogrammiga tutvu täismahus siin.