Reedel, 2. juunil võtab Tartu Erinevate Tubade Klubi terveks ööks üle techno muusika üritus KTRL.

Merimell. Foto: Kristi Elme

Merimell. Foto: Kristi Elme

Peo raames saabub üle kahe aasta Tartusse plaate keerutama Merimell, keda toetavad kohalikud KTRL sarja residendid Ocula, Errata ja 343-RBN. Samuti pakutakse üritusel võimalust ka üle standardse ajapiiri minna ning liikuda edasi ametlikule afterparty’le Arhiivi, kus muusikat mängitakse hiliste hommikutundideni.

KTRL on peosari, kus pannakse rõhku techno ning selle laia spektri ärakasutamisele. Üritusel vōib kuulda kõike sügavast minimal’ist ja lõpetades kiirema acid saundiga.

Peosarja ellukutsuja Tanel Müti sõnul ei ole peamine eesmärk midagi innovaatilist ja täiesti unikaalset teha, vaid pigem kombineerida Tartu ja Tallinna parimaid elemente, et lõpptulemuseks oleks midagi, mis oleks omane Tartu vaibile, ent omaks Tallinna tasemel suurust ja kvaliteeti. Küll aga lubatakse üllatada inimesi just kontseptuaalselt tervikliku arusaama tekitamisega, täpsemalt läbi audiovisuaalse kooskõla. „Lähtepunktiks võib nimetada erinevad düstoopiakirjanikke nagu Zamjatin, Gibson ja ilmselgelt Orwell,” ütles Tanel Mütt.

Valgust teeb üritusele 16VOLTI, visuaalide eest vastutab Kristin Pärn.

Üritus Facebookis.