5.-10. augustini kihab suvine Tartu südalinn festivalidest: taas on tulemas armastatud filmifestival tARTuFF ja teistkordselt ka Tartu muusikanädal. Terve nädala linastuvad Raeplatsil asuvas vabaõhukinos tasuta väärtfilmid ning 8.-10. augustil kulmineeruvad sündmused Tartu muusikanädalaga, mis Tartu hoovid ja kohvikud hea muusika ja põnevate esinejatega täidab. Suureks festivaliklubiks kehastub armastatud Vilde maja (Vallikraavi 4), kus kolmel laval astub reedel, 9. augustil üles 16 erinevat esinejat.

Tartu muusikanädala raames astub sel aastal üles kokku 23 artisti. Kaasa löövad ka Ewert & The Two Dragonsiga samal aastal maineka EBBA (European Border Breakers Award) pälvinud Soome indie-rokibänd French Films ning samuti Soomest pärit grupeering Black Lizard. Lätist jõuab Tartu publiku ette hõbehäälne lauljatar Alise Joste (I Love You Records), Eesti esinejatest on kavas Odd Hugo, Mari Kalkun, Frankie Animal, Aapo Ilves ja Alar Kriisa (Bullfrog Brown), Tallinn Daggers, Badass Yuki, Junk Riot ning veel palju põnevaid artiste.

Tartu muusikanädal 2012. Foto: Ahto Sooaru

Tartu muusikanädal 2012. Foto: Ahto Sooaru

Tartu muusikanädala südameks on sel korral legendaarne Vilde maja, mis läbi kõigi korruste ja saalide kehastub üheks õhtuks ümber kolme lavaga klubiks. Vilde majas on muusikasõpradel 9. augusti õhtul ja öösel võimalus erinevais saalides elada kaasa 16 erinevale esinejale džässist tantsumuusika ja rokini. Avatud on ka Vilde köök ning süüa pakutakse hiliste öötundideni.

Neljapäeval, 8. augustil kell 17.00 toimub Tartu Loomemajanduskeskuse uhiuue pargi pidulik avamine, millele järgneb meeleolukas festivali avapidu Jazzklubis / Ülikooli Kohvikus ja terrassil.

Reedel ja laupäeval on tasuta programmiga linnalavad üles seatud Tartu Loomemajanduskeskuse hoovi, Antoniuse Õue, Tartu Jazzklubisse, kus oma kava esitleb TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Cafe Noiri ning Genklubi ja Elektriteatri vahel asuvasse Uude Õue.

Tartu muusikanädalal ülesastuvate artistide muusikat saab festivali eelselt ja järgselt kuulata ka SEBE täistunniekspresside multimeediakeskustest, kus on varem oma värskeid albumeid tutvustanud ka Iiris ja Sinine.

Tartu muusikanädalal astuvad üles: Aapo Ilves ja Alar Kriisa, Alise Joste (LV), The Angus, Ars Apta, Badass Yuki, Black Lizard (FIN), Eysin, Faun Racket, Frankie Animal, French Films (FIN), Gee, Junk Riot, Mari Kalkun, Mixtet, Odd Hugo, Phlox, Tallinn Daggers, Three Leg Dog, Ukerdajad, vonKuusk, Wilhelm, Wolfredt, Wrupk Urei.

Vaata lisa Tartu muusikanädala kodulehelt ning uuri tänavuse tARTuFFi programmi siit.