Tartu Talvemuusika Festival tuleb kohe uue aastaga ehk 1.–7. jaanuaril Jaani kirikusse, nagu ikka, näitama Maarjamaa noori klassikatähti.

Tartu Talvemuusika Festival 2016. Foto: Elke Unt

Tartu Talvemuusika Festival 2016. Foto: Elke Unt

Festival algab 1. jaanuaril kell 14 galakontserdiga „Talendid kodus!” ning tutvustab Euroopa muusikakõrgkoolides õppivaid eesti muusikuid, kellest astuvad üles näiteks vioolamängija Karen Kriit, löökpillimängija Tiit Joamets, organist Arno Humal jpt.

Tiheda programmi hulgast leiab ka kolmekuningapäeval toimuva kontserdi, mis toob esinema Tartu andekad õed Mutsod, kellest sopran Sigrid Mutso on Vanemuise ooperiteatri solist, Marta ja Anna viiuldajad ning Maria mängib tšellot. Kõik õed on jalge alla võtnud professionaalsete muusikute karjääritee ning nende esituses kõlab 6. jaanuaril Claude Debussy ja Mart Saare looming.

Festivali lõpetavad 7. jaanuaril kaks kontserti. Kell 14 algav päevakontsert on pühendatud Eesti ja Soome 100. juubelile. Pianist Andre Hinn kannab ette Tartus tegutseva helilooja Alo Põldmäe „Tartu pildid” klaveritsükli, mis on tervikuna ühtlasi selle teose esmaettekanne, ning koos viiuldaja Saimi Kortelaineniga esitatakse ka helilooja viiulisonaat. Lisaks Põldmäele kõlab Soome helilooja Erkki Melartini klaverimuusika.

Festivali viimasel üritusel astub klarnetist Erle Kondi juhtimisel üles klarnetikvintett, kelle esituses kõlab nii Mozarti klarnetikvintett, Prokofjevi Uvertüür heebrea teemadel klarnetile, klaverile ja
keelpillikvartetile kui ka noore Tartu helilooja Marta-Liisa Talveti looming.

Lisainfo ja kogu mahuka kava leiab Tartu Talvemuusika Festivali Facebooki lehelt.