V4R1 on Sander Saarmetsa ja Virge Loo loomingut ühendav audiovisuaalne kooslus, mis sündis Taiwanil.

Audiovisuaalse albumi avalooks on „AVA”, mida saadavad minimaalselt taustal kõlav basstrumm ja võimsuses kasvavad akordid, millele lisandub ka kohati häiriv, kuid loole väärtust lisav, valgele mürale lähedal olev heli. Basstrumm on konventsionaalne, muu aga mitte.

Downtempo-laadne pala „Xin” töötab eriti hästi koos visuaalse poolega. Loodusliku ning industriaalse kooskõla, millest kiirgab ka tundmatut kolmandat poolt. Antud loo puhul tuleb kiita arengut, mis viib ootamatu ning vägagi sügava kulminatsioonini, milles kõik varem madalamat tooni hoidvad helid töötavad teise nurga alt. Kuid edaspidi liigub album mööda sama rada, mida esimesed kaks lugu juba näitasid. Meloodiad ning sämplid on natuke erinevad, rütmid astuvad sammu kaugemale, ent suuremat muutust ei toimu.

Suurte plussidena saab tuua välja kvaliteetse produktsioonitaseme nii helipildis kui ka visuaalses mõttes. Erilist tähelepanu väärivad erinevad rütmistruktuurid, oskuslik filtrikasutus ning võimekus panna rõhku kindlatele elementidele. Audiovisuaalne kogemus on olemas, kuid ei vii ennast ühest konkreetsest kujutelmast kaugemale ega liigu emotsioonide intensiivsuses punktist A punkti B.

Albumit kuulati CD-plaadilt, millega oli kaasas ka 52-leheküljeline kunstiraamat.

Tutvu audiovisuaalse albumiga siin.