29. novembril esietendub Tartu Uues Teatris Ivar Põllu lavastus „Äralennuväli”. Selle tarbeks vajab teater abi inimestelt, kes on valmis lavastuse sündi oma hääle ja näoga panustama. Nimelt vajab Tartu Uus Teater lavastuse jaoks inimeste endi üles võetud videoid, milles nad laulavad traditsionaali „Kas tunned maad” (tuntud ka kui „Kodumaa”).

„Kas tunned maad”

„Kas tunned maad”

Tartu Uue Teatri kodulehelt on võimalik alla laadida tekst ja noodid. Valida saab sobiliku häälerühma. Kõrvaklappidega heliriba kuulates palutakse salvestada endast video kaasa laulmas. Seda võib teha kodus või mistahes teises meelepärases ümbruses. Kel kodus salvestamise võimalus puudub, aga sooviksid ikka kaasa lüüa, palutakse teatrile teada anda ning neilegi leitakse võimalus.

Video palutakse edastada aadressile tere@uusteater.ee, kuhu võib pöörduda ka kõikvõimalike muude küsimustega. Viimane osalemiskuupäev on 24. november. Teater lubab, et saadetud salvestisi kasutatakse austusväärselt ja ainult lavastuse „Äralennuväli” kontekstis.

Kõigi salvestiste saatjate nimed trükitakse lavastuse kavalehele ja mainitakse koduleheküljel. Salvestiste saatjate vahel loositakse välja 15 priipiletit „Äralennuvälja” vabalt valitud etendusele, ülejäänutele on garanteeritud sõbrapilet.

Ivar Põllu uuslavastus „Äralennuväli” on uurimus Eestist lahkuvatest inimestest. Ja mahajääjatest. Ja allesjäävast. See on uurimus rahulolematusest, lahkumisest, mahajäämisest ja ärakadumisest. See on lugu Eestist, mis on teel Välis-Eestiks. See on lugu eestlastest, kellest on saamas liivlased. See on lugu kohalolust, millest on saamas äraolu. Näidendi autor on Mart Aas, kunstnik Kristiina Põllu, videokunstnik Henry Griin, valguskunstnik Rene Liivamägi, muusikaline kujundaja Ardo-Ran Varres. Mängivad Ardo-Ran Varres, Helgur Rosenthal, Katrin Pärn, Kristel Leesmend ja Evald Aavik.