Kahe eelmise hooaja vältel kogus teater ühisrahastuskampaania abil kokku 335 000€, mis oli vajalik, et välja osta Laial tänaval asuv teatrihoone, milles teater seni üürnikuna on tegutsenud.

Tartu Uus Teater. Foto: Eesi Raa

Tartu Uus Teater. Foto: Eesi Raa

Teatrimaja ostu oli võimalik toetada nimelise toetustooli, tellisekujulise juubeliraamatu ja „Kremli ööbikute” piletiostuga. Umbes veerandiga kogusummast toetasid kampaaniat ka Tartu linn ja Kultuuriministeerium. Kokku panustas teatrimaja ostu üle 20 000 teatrisõbra. Tegu on Eesti suurima eduka ühisrahastusprojektiga kultuurivaldkonnas.

Teatri loovjuht Ivar Põllu: „Maja kuulub nüüd Tartu Uuele Teatrile, õigemini meie MTÜle, mis on loodud Tartu kultuurielu rikastamiseks. Mis sellest maja väljaostmisest muutub? Nüüd võib Tartu Uus Teater olla kindel, et saab siin majas tegutseda nagu soovib. Ning linlased võivad olla kindlad, et selles majas jätkub kultuuritegevus. Me oleme väga tänulikud kõigile, kes õla alla panid. Me ei vea alt.”.

„Serafima+Bogdan" plakat. Autor: Paper Cuts

„Serafima+Bogdan" plakat. Autor: Paper Cuts

Novembris 2019 kuulutab teater välja uue lavastusideede konkursi. Eelmine ideekorje tõi teatrisse rohkelt uusi mõtteid, millest lavale on erineval moel ja rohkem või vähem muutudes jõudnud ja jõudmas lavastused „Sajand armastuskirju”, „Unusta/Unista”, „Hingede öö”, „Fantoomvalu”, „Ilusad inimesed” ja „Serafima+Bogdan”. Uue ideekorje tähtaeg on 11. jaanuar 2020 ning sisulisi piiranguid pole. Esimese vooru läbinud ideede autoritega toimuvad vestlused, mille käigus saab selgeks, mis kujul ja millal võiks idee lavale jõuda.

Teatri sügishooaega on juba alustanud Jaanus Kaasiku „Fantoomvalu”, mis on heliline rännaklavastus ühele vaatajale korraga. Järgmised etendused toimuvad oktoobri lõpus. Oktoobris esietendub ka Renate Keerdi viies lavastus Tartu Uues Teatris, pealkirjaga „Lävi”. Novembris jõuab lavale kolmas hooaja uuslavastus – Piret Jaaksi autorilavastus „Ilusad inimesed”, mille jaoks intervjueeris näidendi autor 2019 kevadtalvel inimesi, kes hoolivad oma välimusest ning tunnevad, et ilu on neid mõjutanud ja saatnud läbi elu.

12. hooaja lõpetab suvelavastus „Serafima+Bogdan”, mis esietendub augustis Peipsiveerel. „Serafima+Bogdan” on Vahur Afanasjevi auhinnatud romaanil „Serafima ja Bogdan” põhinev lavastus, mille dramaturg ja lavastaja on Ivar Põllu ning mis leiab aset otse romaani toimumispaigas, vanausuliste külas. Piletid lähevad müüki Uue Teatri kodulehelt alates 1. oktoobrist.