Sel laupäeval, 23. mail tähistab Tartu Uus Teater oma seitsmenda hooaja lõppu suure kevadlaadaga, kus müüakse kogunenud kraami teatri rekvisiidi- ja kostüümiladudest ning kus teatriinimesed ühes sõpradega näitavad oma loomingut ja kulinaarseid oskusi.

Ann Ideoni valepavlova

Ann Ideoni valepavlova

Laadal müüakse nii kostüüme kui vanu rekvisiite, suvelavastuse „Odysseia” sooduspileteid, teatri erimeeneid, plaate, ehteid, taimi, fotosid; toimub laadaloos, püsti pannakse vabaõhupuhvet, leidub ka tegevusi lastele. Laada lõpetuseks esineb Tartust maailma vallutav bänd Odd Hugo, kelle tuumik lõi viimati kaasa ka Uue Teatri lavastuses „kokku • kukkumise • hetk”.

Laada raames tuleb taas kokku näitlejannade Piret Simsoni, Maarja Jakobsoni ja Katrin Pärna taaskasutuspood Berliin, mis täidab oma stanged põnevamate vintage-leidudega. Teatrikunstnik Kristiina Põllu müüb aga hoopis basiiliku- ja tomatiistikuid; teatri juht Ivar Põllu toob müügile valiku oma rohkearvulisest plaadikogust. Samuti on kohal Stuudio Puudrinägu, mille grimmilaua taga saab lasta endale dramaatilist teatrigrimmi teha. Oma loomingut ja taaskasutusesemeid müüvad veel Helgur Rosenthal, Gabriela Liivamägi, Ivar Põllu, Kersti Heinloo, Triinu Pungits, Allan Aint, Maarja Mitt, Voronja galerii ja paljud teised.

Vabaõhukohvikust võib leida Janek Joosti küpsetatud leiba, Katrin Pärna kuulsa supiklubi suppe, Ann Ideoni püsti pandud Pavlova Puhveti, isetehtud rabarberilimonaadi ning kalja.

Laat toimub kell 11.00–15.00 Tartu Uue Teatri hoovis (Lai 37), vihmase ilma korral terves teatrimajas.

Pikema laadalistenimekirja leiad Tartu Uue Teatri kodulehelt. Laada leht Facebookis.