Uus Õu on Tartu Kultuurikvartalis asuv kultuuri- ja kogukonnahoov, mis alustab sel suvel juba oma kolmandat hooaega. Uus Õu on ka omamoodi tagahoov neile tartlastele, kel endal mõnusat koduhoovi pole – Õues saab võrkkiiges pikutada ja raamatut lugeda samal ajal kui pere pisikesed liivakastis liivalosse ehitavad. Saab piknikku pidada, sõpradega kohtuda ja proovida kätt lauatennises.

Uue Õue 2014. aasta hooaja avamine. Foto: Uus Õu

Uue Õue 2014. aasta hooaja avamine. Foto: Uus Õu

Juba kaks suve on Uus Õu lisaks tagahoovitundele pakkunud viiel päeval nädalas, teisipäevast laupäevani muusikat, luulet, loenguid, filme, eriilmelisi töötube, pannkooke ja veel palju muud. Ja seda kõike täiesti tasuta.

Kaks pikka ja ilusat suve on Õue ja selle inventari aga ka pisut räsinud: katki on lauad ja toolid, lambikuplid pragunesid läinud suve päiksekiirte käes tükkideks, väsinud on ka lillekastid ja taimekonteinerid, lisaks on talv lavakatusesse augu toonud.

Lisaks parandustööde tegemisele on õuelistel sel aastal plaanis soetada päris oma pinksilauad, mis spetsiaalselt Uuele Õuele ehitatud ning disainitud vastu pidama kõigile ilmastikutingimustele.

Selleks, et saabuvalgi suvel Uues Õues võimalikult mõnus olema saaks, vajavad tegijad pisut hooandjate toetust.