Täna, 25. aprillil kell 18 avatakse Aparaaditehases uus kunstigalerii Kogo. Avanäitusel osalevad kunstnikud Alexei Gordin, Diana Tamane, Kristi Kongi, Elīna Vītola, Eva Mustoneni ja Mari-Leen Kiipli, kelle isikunäituseid ka galeriis aasta jooksul näha võib.

Alexei Gordin

Alexei Gordin

Galerii alusepanija Liina Raus on esindatavate kunstnike loomingut pikemat aega jälginud. „Nad ei ole ehk veel väga tuntud, aga nende loominguline tegevus on põnev ning selles paistab järjepidevust ja pühendumist,” ütleb Raus. Galeristi sõnul hakkab näituseprogrammis põhirõhk olema isikunäitustel, kunstnike loomingu avamisel ja tutvustamisel kohalikule publikule, aga ka kunstnike esindamisel rahvusvahelistel messidel. Näiteks juunis osaleb Kogo galerii Alexei Gordini, Elīna Vītola ja Eva Mustoneni teostega kunstimessil „ArtVilnius’18” ning Gordini looming hakkab ka Vilniuse linnaliinibusse kaunistama.

Kogo galerii tänane avasündmus tutvustab galeriiga koostööd tegevate kunstnike loomingut ja galerii käesoleva aasta programmi. Kunstnikud hõivavad uue ruumi neile omasel viisil, luues teineteisega nii ühenduslülisid kui ka põikpäiseid vastandumisi. Ühiskondlik, isiklik ja eksistentsiaalne ilmneb Alexei Gordini teostes kunstniku seiklusi kunstimaailmas kujutavate lugude kaudu, Diana Tamane teostes aga isiklike perekonnalugude tundlikus esituses. Kristi Kongi keskendub valguse, värvi ja taju süsteemsele uurimisele. Elīna Vītola toob vaataja ette humoorikaid tähelepanekuid abstraktse maali seostest argise ja poliitilisega. Eva Mustoneni ja Mari-Leen Kiipli koostöös sünnib mänguline heliinstallatsioon. Galeriist saab vaatamis- ja lugemistuba, kuhu külastajad on oodatud aega veetma ja kunstnike teostega põhjalikumalt tutvuma.

Ürituse leiad Facebookist siit.