Tihtilugu peetakse või loetakse sooloalbumeid nende muusikute karjäärides, kes kuuluvad tuntud koosseisu, märgilisteks, isegi verstapostideks. Nendeks teetähisteks, kui on jõutud punkti, kus teadmised ja kogemused elust on omandanud mingisuguse teise kaalu, palju isiklikuma vormi.

Ja kui säärane vormel avab artistis uued küljed ja toob esile sügavamad või varjus olnud sopid, siis on pakutav looming tulvil avastamisrõõmu.

Oma debüütalbumini on nüüdseks jõudnud Teet Velling, kes on laiemale üldsusele tuntud pigem kitarristi, löökpilli- ja erinevate vilede mängijana koosseisust Jäääär. Arvestades asjaolu, et osa loomingust on armastatud ansamblile kirjutanud Velling, tundub sooloalbum asjade loomuliku käiguna. Kauamängivat kuulates saabub hetkega mõistmine, et lood on valminud ja läbi tunnetatud pika perioodi vältel. See ei ole jäääärelik ilusate laulude õhtu, pole mõtet isegi paralleele otsima hakata. „Vend August” nõuab aega, kaasamõtlemist ja avatud meelt.

Tegu on siiski džässiplaadiga, kuhu on sulatatud oskuslikult erinevad stiilid: bossanoova, kohati svingilikud rütmid, sekka popfolki, bluusi ja vihjeid progressiivsele helikeelele. Igas loos saab kuulata suurepäraste interpreetide (Tanel Ruben, Marti Tärn, Mart Soo ja Indrek Palu) maitsekaid soolosid ja palade mitmekihilisi arranžeeringuid. Tuuli Vellingu sügavad sõnad ja mahedalt selge hääl lisavad lugudele uusi kihte ning hingestatust. Plaadi nimiloos on andnud Teet Vellingu sõnadele hääle Üllar Saaremäe. Eesti džässimaastikku on rikastatud tervikliku ja hea plaadiga.